Reginald Faria in actie tegen Go Ahead. De B1 speelde tegen de Deventenaren zijn beste wedstrijd tot nu toe. omzettingen en die hadden effect. Na negentig minuten spelen was het 5-1. De weg naar het kampioenschap lijkt dus alweer geplaveid. Verrassingen 'De B2 verviel tijdens het eerste treffen van de competitie in de oude fout. Net als vorig jaar gaven de jongens de wedstrijd uit handen. Een 3-1 nederlaag tegen Fortuna Sittard was het resultaat,' zegt leider Cor van Eijden teleurgesteld. Er werd met nog grotere cijfers verloren van Willem II. De verwachtingen waren vooraf hoog gespannen omdat de Tilburgers in hun eerste wedstrijd een 7-0 nederlaag hadden moeten slikken. Maar Willem II had zich hervonden en droogde Ajax met 6-1 af. Een nederlaag die volgens Van Eijden nog zeer geflatteerd was. Toch was het niet allemaal somberheid troef bij de B2. Het was geen schande om met 2-1 van de huidige koploper Sparta te verliezen en uitermate tevreden was men over het gelijke spel (3-3) in Breda tegen NAC, een ploeg die fysiek sterker was dan Ajax. Op de Toekomst werd VW met 3-1 verslagen en werd een prachtige 5-1 overwinning geboekt op NEC. Van Eijden laat zich positief uit over zijn elftal. Natuurlijk weet hij dat tegenstanders als PSV, ADO en Feyenoord staan te trappelen om Ajax een stevige klap toe te brengen. Toch verwacht hij dat de B2 dit seizoen een aantal verrassingen in petto heeft. Prima rentree Na een week Engeland ging de Cl ter voorbereiding op het nieuwe seizoen nog voor een toernooi naar Italië, een land waar ploegen van Ajax het negen van de tien keer moeilijk hebben. 'Ook dit keer kwamen wij fysiek te kort,' zegt Hennie de Regt, de trainer van de Cl. Wij verloren zowel van Juventus als van Inter met 2-1. Uiteindelijk moesten we genoegen nemen met de vierde plaats.' Toch sleepte de Cl wel een drietal prijzen in de wacht. Raphael van der Vaart werd uitgeroepen tot beste speler, Johnny Heitinga was topscorer en het gehele elftal werd gebombardeerd tot het aantrekkelijkst spelende team van het toernooi. Ondanks een vierde plaats in Italië ziet De Regt deze voorbereiding als grote winst. 'In heb gemerkt dat het veel samen geweest zijn een gunstige invloed heeft gehad op de competitiestart. We waren al snel aan elkaar gewend, zowel in als buiten het veld.' De eerste zes wedstrijden van de competitie werden zonder al te veel moeite in winst omgezet. Een lob om in te lijsten De prachtige voorbereiding op het seizoen in Engeland heeft de C2 geen windeieren gelegd. In het begin van de competitie werd er zoveel gescoord door de ploeg van trainer Hennie de Regt dat het leek alsof de tegenstanders niet bestonden. DCO werd met 12-1 van de matgeveegd en ook Zeeburgia leek een dwerg vergeleken met Ajax. Datzelfde gold voor Legmeervogels (7-1). AFC was de de eerste club die het waagde een beetje tegenstand te bieden. Pas in de laatste tien minuten wisten de Ook in en van Volendam, normaliter een zware tegenstander, werd gewonnen (4-0). AZ werd met 3-2 verslagen en Zeeburgia, Haarlem en Volewijckers hadden helemaal niets in de melk te brokkelen tegen de formatie van De Regt. Bij de C-junioren staat inmiddels weer een vertrouwd gezicht onder de lat. Doelverdediger Dennis van der Kraan maakte tegen AZ, na een lange tijd afwezig geweest te zijn, zijn rentree. 'Met mijn eerste keeper weer onder de lat is er helemaal geen vuiltje meer aan de lucht. De vooruitzichten op het kampioenschap zijn goed en dan kunnen we voor de landstitel gaan,' aldus Hennie de Regt optimistischer dan ooit. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 143