AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 gehamerd,' vertelt Teun Bogaard, de leider van de A2. 'Het is elk jaar hetzelfde.' Dit jaar viel de eer te beurt aan Veendam. In het hoge noorden moest een 3-2 nederlaag geïncasseerd worden. 'Dan is de thuisreis lang, heel erg lang,' verzekert Bogaard. Het was de laatste misstap. Excelsior werd met 11-2 vermorzeld en ook Cambuur had met 4-1 het nakijken. De eerste thuiswedstrijd werd gespeeld tegen Westlandia uit Naaldwijk. Deze club was zo onder de indruk van de tegenstander dat van schrik alle shirts in Naaldwijk waren achtergebleven. Bij hoge uitzondering mocht de tegenstander, na een rondleiding over het complex, in de reserveshirts van Ajax spelen. Dit leverde verbaasde gezichten op bij de bezoekers van de Toekomst. Vol lof is Bogaard over de inzet van Jeroen Ketting tijdens het duel tegen Haarlem. 'Jeroen kwam die middag terug uit Oostenrijk en had zich meteen naar Ajax gespoed. Hij moest en zou de wedstrijd meemaken. Als beloning voor zijn gretigheid gunde trainer Dick de Groot Ketting twintig minuten voor tijd met een invalbeurt. Het leek een laatste krachtsinspanning. Toen Ketting de bank in de kleedkamer zag, vielen zijn ogen dicht.' Het oude liedje Geen nieuws, goed nieuws gaat op voor de BI. Tot nu toe werd aan alle verwachtingen voldaan. Elke wedstrijd werd gewonnen, net als vorig seizoen. 'Een pluspunt is wel dat de tegenstand iets, maar dan ook iets groter is,' vertelt de leider van de BI, Rolf Grootenboer. Thuis tegen AZ moest genoegen genomen worden met een 2-1 overwinning, een uitslag waarmee menige club dolblij zou zijn. Wat de A2 achterwege liet tegen Veendam, lukt de BI wel. De ploeg verpletterde de Veendammers met 7- 0. Het positieve aan deze wedstrijd vond Grootenboer dat zijn elftal bleef voetballen en niet op de lauweren ging rusten. De beste wedstrijd speelde de BI op eigen veld tegen Go Ahead Eagles, dat ook nog geen punt verloren had. Tot de rust gingen beide ploegen dan ook gelijk op. Bij de thee stond 1-1 op het scorebord. Na de pauze was het gebeurd met de Deventer formatie. Trainer John van 't Schip deed enkele 141

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 141