Monsterscores de gewoonste zaak van de 'Met kerst zijn we kampioen,' zingt de F-side dit seizoen wedstrijd na wedstrijd. Deze tekst lijkt nu ook van toepassing op de jeugdelftallen van Ajax. In navolging van hun grote voorbeelden scoren ook zij er lustig op los. Hun trainers en leiders steken de loftrompet. door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst De uitstekende voorbereiding op het nieuwe seizoen heeft zijn vruchten afgeworpen. De Al staat fier bovenaan de ranglijst op ruime afstand van de concurrenten. Alleen Feyenoord en Vitesse volgen de ploeg van Herman Borman op gepaste afstand. 'Zelfs tegenstanders,' zegt leider Cas Harms, 'waar wij in voorgaande jaren nog moeite mee hadden, leggen ons dit seizoen geen strobreed in de weg.' Voor de eerste competitiewedstrijd moest afgereisd worden naar Den Haag. De FC, waarvan de supporters behoren tot de luidruchtigsten van de competitie, werd op het veld van ADO met 4-1 verslagen. Ook AZ, een ploeg waaraan Ajax vorig seizoen maar liefst vijf punten verspeelde, leverde op de Toekomst geen enkel probleem op. Alleen het verdedigende Telstar zorgde ervoor dat het vlaggenschip van de jeugdopleiding niet verder kwam dan 1-0 door een afstandsschot van Mitchel Piqué. Na een 3-0 en 6-1 overwinning op respectievelijk Go Ahead Eagles en FC Twente leek NAC roet in het eten te gooien. Na twintig minuten spelen deed zich een bijzondere situatie voor. De mannen van trainer Herman Borman stonden met 2-0 achter. Maar Ajax zou Ajax niet zijn als deze achterstand niet werd omgebogen tot winst (5-2). In de tweede helft van de wedstrijd kwam Kwamé Quansah in het veld, eigenlijk nog een B-junior, maar nu al geposteerd bij de Al. 'En als wij spelers te kort hebben,' vertelt Harms, 'speelt hij zelfs al bij ons mee. Kwamé is een groot talent dat Ajax moet koesteren.' Ook in de met 4-2 gewonnen thuiswedstrijd tegen Heerenveen deed hij mee. De grootste overwinning werd geboekt in Eindhoven. Net als het tweede elftal van Ajax veegde de Al PSV van de mat. PSV, dat totaal geen goede eigen kweek meer lijkt te hebben, werd met 8-0 verpletterd. De concurrentie voor de Al lijkt dit seizoen dus minimaal. Het kampioenschap kan niet uitblijven. Kettingreactie De Al kende tijdens de voorbereiding kleine startproblemen en ook het begin van de competitie verliep niet geheel vlekkeloos. De A2 heeft bewezen zeer traditiegetrouw te zijn. De eerste officiële wedstrijd van het seizoen werd verloren. 'Trainer Dick de Groot had hier nog zo op Hoog torent B1-speler Guiliermo Graaven in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles boven iedereen uit. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 140