Fabian Taylor Technische rechtsbuiten door Jeroen Kleijne De negentienjarige Fabian Taylor moet het vooral hebben van zijn techniek. Menige verdediger delft in de duels tegen hem het onderspit. In de formatie van trainer Co Jager staat hij rechtsbuiten. 'Het mooie van mijn positie is dat ik mijn snelheid kan benutten en steeds op tijd mijn momenten kan kiezen. Ik ben vooral sterk in de één-tegen-één-situaties: een mannetje uitspelen en dan de voorzet geven bij de eerste paal of tweede paal, waar dan de nummer 9 of 10 klaarstaat om het af te maken. Ik kan aardig schieten, ook met mijn linkerbeen. Van de vier doelpunten die ik in de eerste vijf wedstrijden gescoord heb, heb ik er drie met links gemaakt. Ik ben niet echt een karakterspeler, maar ik ben wel altijd agressief, fel op de bal.' Fabian Taylor kan slecht tegen zijn verlies. 'Ook heb ik er een grote hekel aan als een verdediger door heeft hoe ik speel. Op die manier kan hij me echt uit de wedstrijd halen. Ik moet dus meer afwisseling brengen in mijn spel en soms ook de bal eruit halen als het te druk is. Ik heb wel vertrouwen in mezelf, maar net als iedereen moet ik nog een hoop leren om een betere voetballer te worden. Ik ben bijvoorbeeld erg aanvallend ingesteld, verdedigend zou ik nog wat sterker willen worden.' Hij speelt tot nu toe een lekker seizoen in de zaterdag 1De nummer 7 staat steeds in de basis en vindt dat hij steeds iets beter gaat voetballen. 'Ik moet echter niet te nonchalant worden, maar proberen deze vorm vast te houden. Eerlijk gezegd vind ik ook dat we een beter team hebben dan Foto: Louis van de Vuurst vorig jaar. Er zit meer voetbal in. Vorig jaar speelde iedereen meer voor zichzelf, nu zijn alle spelers bereid om voor elkaar te werken. Ik verwacht dan ook dat we kampioen worden.' Bradford City Fabian Taylor heeft er inmiddels vier seizoenen op zitten bij Ajax. Aan het eind van zijn laatste jaar in de Al kon hij al een profcontract tekenen, bij de Engelse tweede-divisieclub Bradford City. 'Ik heb het toen heel stom laten schieten. Hoewel ik mezelf niet té jong vond, had ik niet zo veel haast. Bovendien dacht ik dat alles daar goed geregeld was, maar ik kreeg 's avonds nauwelijks iets te eten toen ik daar was. Toen heb ik mijn koffers gepakt en ben ik teruggegaan naar Amsterdam. Achteraf vind ik het nog steeds jammer dat ik toen niet getekend heb.' In zijn tweede seizoen bij de zaterdag 1 heeft hij de hoop op betaald voetbal zeker nog niet opgegeven. 'Mijn doel is nog steeds om profvoetballer te worden. Ik heb vertrouwen in mezelf en ik weet dat ik de kwaliteiten heb. Ik heb van mijn fout geleerd. Als ik nu weer de kans krijg, twijfel ik niet en grijp ik die met beide handen aan. Eredivisie, eerste divisie, buitenland: het maakt me in principe niets uit. Maar Engeland of Spanje, bijvoorbeeld een tweede-divisieclub, trekt me wel heel erg aan.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 139