Wim Nijssen Een kaatsende spits door Jeroen Kleijne Vanwege een zware knieblessure heeft Wim Nijssen (19) een moeilijk eerste seizoen in de zaterdag 1 gehad. Op dit moment lijkt echter het ergste leed geleden. De nummer 9 kaatst weer als vanouds en pikt ook zijn doelpuntjes mee. 'Aan het eind van mijn seizoen in de Al van Ajax scheurde ik de voorste kruisbanden in mijn rechterknie. Daardoor ben er maar liefst tien maanden uit geweest. Pas sinds januari van dit jaar ben ik weer fit. Op dit moment zit ik denk ik op 80 procent van mijn kunnen. Iedere goede wedstrijd is een opsteker.' In de zaterdag 1 fungeert Wim Nijssen als diepste spits. In de eerste Foto: Louis van de Vuurst competitiewedstrijden stond zijn naam steeds bij de eerste elf. 'Vorig seizoen speelde ik na mijn blessure met ups en downs, maar nu zit er vanaf het begin een stijgende lijn in mijn spel. In de oefenwedstrijden heb ik redelijk vaak gescoord en in de eerste vijf competitiewedstrijden heb ik vier doelpunten gemaakt. Daar sta je toch als spits voor.' E NOVEMBER 1997 Hij vindt zichzelf niet echt een hoogbegaafde technicus. 'Ik ben een kaatsende spits. Ik moet het meer hebben van "balletje vasthouden en kort wegdraaien". Ik kan redelijk koppen en ik schiet vrij gemakkelijk, met beide benen. Maar in principe is alles voor verbetering vatbaar. Als voetballer ben je nooit helemaal op je top.' De beuk erin Wim Nijssen is bezig aan zijn vijfde seizoen bij Ajax. Hij speelde achtereenvolgens in de BI, A2 en Al, waarna hij de overstap naar de zaterdag 1 maakte. In de A2 was hij al eens topscorer van Nederland. Tijdens de huidige voetbaljaargang hoopt hij een contract te verdienen in het betaalde voetbal. Het liefst natuurlijk bij Ajax, maar als dat niet lukt bij een andere club. 'Het is in ieder geval een groot voordeel dat ik bij Ajax een deel van de jeugdopleiding gevolgd heb. Ik weet hoe het spelletje gespeeld wordt. Dingen die je hier leert op de trainingen, zoals het op de juiste manier inspelen en aannemen van de bal, zie je bij sommige profclubs niet eens. Dat heb ik tenminste gehoord van mensen die naar andere clubs zijn gegaan, bijvoorbeeld van Dennis Schulp die bij Volendam speelt.' De nummer 9 denkt dit jaar met de zaterdag 1 zeker een beker in de wacht te kunnen slepen. 'Vooral technisch hebben wij gewoon het beste team van de eerste klasse. Fysiek hebben we het soms nog wel eens moeilijk, met onze gemiddelde leeftijd van 22, 23 jaar. We spelen tegen jongens van achter in de twintig, begin dertig, die al een hele carrière achter de rug hebben, en die soms flink de beuk erin gooien. Mooi voetbal is het niet, maar wij hebben daar toch wel moeite mee. Als wij echter de bal rond laten gaan en uitgaan van onze eigen krachten, dan moeten we kampioen kunnen worden.' 137

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 137