Foto: Louis van de Vuurst Als de scheidsrechter niet optreedt, moeten wij de situatie voetballend oplossen en niet gaan praten. Ondanks de nummerieke minderheid bleef Ajax nog kansen houden, maar het oude euvel was ook hier weer: wie schopt hem erin? Zwaluwen daarentegen was scherper en scoorde nog twee maal, waardoor we met een 4-1 nederlaag huiswaarts keerden. Het bleef dus hopen op betere tijden. Misschien zouden die thuis tegen Beursbengels 2 al aanbreken? Ajax begon matig en was nog niet helemaal wakker. Desondanks namen we de leiding, maar dat was slechts van korte duur. Na een onterechte gele kaart, met daarna een niet goed te keuren reactie aan onze zijde, met als gevolg opnieuw geel en dus rood, moesten we verder met tien man. Toch bleef Ajax sterker, maar de 1-1 bleef tot de rust ongewijzigd. Na de thee waren de gasten veelal gevaarlijk, maar ze konden gelukkig ook geen kansen verzilveren. Ajax ging vervolgens steeds beter spelen en won regelmatig met 4-1. Onze laatste wedstrijd was een vriendschappelijke ontmoeting tegen CSV Vitesse uit Breukelen ter gelegenheid van de opening van het vernieuwde sportcomplex aldaar. Het zag er allemaal schitterend uit en het werd ook een leuke wedstrijd, omdat beide partijen elkaar lieten voetballen. Dat Ajax tenslotte met 5- 1 won was eigenlijk niet zo belangrijk. Van meer betekenis was het feit, dat iedereen het erover eens was dat een dergelijke ontmoeting voor herhaling vatbaar is. Frans Grootenboer Zaterdag 4 Het seizoen is voor Ajax 4 officieel begonnen nadat een groot gedeelte van onze selectie de zomerperiode had doorgetraind. Aan de voorbereiding te zien heeft dit wel geholpen daar wij de drie oefenwedstrijden tegen Huizen, DWS en ZW winnend afsloten met uitslagen van 5-3, 5-2 en 10-2. Voor de eerste competitiewedstrijd togen wij naar IJsselstein. De wedstrijd tegen IJFC 2 was er een om maar gauw te vergeten, daar we de goals wel heel gemakkelijk weggaven en er weer ouderwets veel gemopperd werd. Na een 2-0 ruststand verloren wij eigenlijk totaal onnodig met 4-2. Een week later stond de wedstrijd tegen het gepromoveerde DOVO 3 op het programma. Het was een heel jonge ploeg die in de tweede helft wat ervaring te kort kwam tegen onze toch wel geroutineerde ploeg. Na een 1-0 voorsprong door een goede goal van Robin Kortlevers kwamen wij met 1-2 achter, waarna 'good old' Sjakie Swart de gelijkmaker inschoot. Na de rust scoorden Mark Reiz (een beauty in de kruising) en Maxim Rettich (penalty) 3-2 en 4-2 waarna wij het onszelf weer eens onnodig moeilijk maakten, zodat DOVO uit een penalty nog terugkwam tot 4-3. Op 20 september speelde het vierde elftal een onderlinge wedstrijd, die eindigde in 10-2 voor het elftal dat voor het grootste gedeelte bestond uit spelers van de stand by lijst. Dit was een goede les voor sommige spelers. De week hierna speelden wij in Huizen tegen Huizen 3. Na het missen van de gemakkelijkste en mooiste kansen kwamen wij geheel tegen de verhouding in met 2-0 achter alvorens Gerard Spanjaard voor de 2-1 ruststand zou zorgdragen. Nadat Huizen op 3-1 kwam, omdat een speler vanaf eigen helft iedereen zomaar voorbij mocht lopen, maakte Rob Been uit een penalty 3-2. Hierna gingen wij pas goed draaien en werd de tegenstander simpel uitgespeeld, waarna Gerard Spanjaard met zijn tweede treffer voor 3-3 zorgde. Ook Jan de Ronde scoorde nog twee keer zodat de einduitslag 3-5 werd. De vierde wedstrijd in de competitie was thuis tegen Loosdrecht 2. Na een wat moeizaam begin kwamen we na ongeveer tien minuten spelen met 0-1 achter. Nadat wij de wedstrijd weer wat beter onder controle hadden gekregen, maakte Keje Molenaar 1-1 met een bekeken schot vanaf een meter of twintig. Na een voorzet van Dick Schoenaker maakte Donald de Randami 2-1waarmee de rust werd bereikt. Na een slecht begin in de tweede helft lieten wij de tegenstander veel te veel in zijn spel komen. Dit mondde dan ook uit in de verdiende gelijkmaker (2-2). Nadat zij diverse kansen om op voorsprong te komen onbenut hadden gelaten, maakten wij uit een counter 3-2 via opnieuw Donald de Randami na een voorzet van Dick van Wagtendonk. De laatste goal was de mooiste van de dag, namelijk een vrije trap van Sjakie Swart, vanaf een meter of twintig vanaf de zijkant. Hij riep toen hij zijn aanloop nam: 'Dickie, tweede paal', waarop de keeper reageerde en richting tweede paal ging. Sjakie schoot echter met een kromme boog de bal heel slim binnen bij de eerste paal, zodat de wedstrijd gelukkig in ons voordeel werd beslist. Loosdrecht veroorloofde het zich nog om in de laatste minuut een penalty te missen, zodat de einduitslag 4-2 was. Joop Leeuwendaal 134 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 134