voor Ajax veilig (1-3). Tegen Marken, onze volgende tegenstander, begonnen we met een fantasie-opstelling voortvarend en Said Saïdi Amor was zeer attent, door een fout van Marken af te straffen. Foutief dekken in de Ajax-defensie was er echter debet aan, dat we met een 1-1 stand gingen rusten. Na de theepauze strafte Marken opnieuw een verdedigingsfout af en moest Ajax terugkomen via Dennis de Haan. Nuno Ferreira bracht Ajax weer op voorsprong, maar opnieuw kwam Marken terug (3-3). Toen Robin Pronk vervolgens met twee zeer bekeken doelpunten voor 3-5 had gezorgd, leek de strijd, met nog zeven minuten te gaan, beslist, maar onze defensie, die vandaag een complete offday had, presteerde het in die korte tijd om via twee kapitale blunders de wedstrijd nog uit handen te geven. Met een beschamende 5-5 werden twee zeer kostbare punten ingeleverd. Thuis tegen SDCP uit Putten probeerden de gasten met keihard spel de Ajax-ploeg uit zijn concentratie te halen. Ze roken hun kans toen ze ook nog een strafschop verzilverden (0-1). Gelukkig hielden onze spelers ditmaal het hoofd koel en kregen zij zelfs de beste kansen. Vlak voor rust scoorde Ernst Ligthart dan ook de verdiende gelijkmaker. Na de hervatting werd Ajax veel sterker, maar het wist zich geen raad met de diverse kansen. De nu spaarzame uitvallen van SDCP waren echter steeds weer gevaarlijk en het was aan onze doelman Remco de Jong te danken, dat we niet met een nederlaag het bos werden ingestuurd. Al met al is er door de ploeg keihard gewerkt en het was jammer, dat dit niet met een overwinning werd beloond. En inmiddels hebben we nu dus al vier verliespunten. Dat kon tegen koploper DVS '33 in Ermelo worden rechtgezet. Het begon ook erg goed, toen Jasper Ketting voor 0-1 zorgde, maar een vrije schop leidde de gelijkmaker in. De hele defensie stond naar elkaar te kijken en DVS nam dat cadeautje dankbaar in ontvangst. Het werd zelfs nog erger toen onze achterhoede er op snelheid uitgelopen werd en DVS heel eenvoudig de leiding kon nemen. Vlak voor de rust kregen we een ideale gelegenheid weer naast de ploeg uit Ermelo te komen, maar een toegekende strafschop werd door ons nieuwbakken ledenraadslid Cees van Oevelen niet benut en dus brak de rust aan met een 2-1 stand. Ajax hervatte de wedstrijd oppermachtig, maar onze mensen zijn kennelijk het scoren verleerd, want menige kans werd knullig om zeep geholpen. Via een buitenspelgoal werd het 3-1. Met nog een half uur te spelen bracht Robin Pronk weer hoop in de harten, maar onze vaste goalgetters zijn tot nu toe niet thuis. Dat het tenslotte zelfs nog 4-2 werd, was een logisch gevolg van onze alles-of-niets-poging. Dolf van Zoest Zaterdag 3 Met diverse nieuwe spelers is het derde team aan het seizoen begonnen. Na oefenwedstrijden tegen Eemnes 2 (6-0), Regioteam Nijmegen (6-2), Huizen 3 (6- 1), A.S.'80 (5-4) en onze vrienden in Haarlem, de v.v. Velserbroek (3-2), allemaal winstpartijen dus, dachten wij een aardig elftal bij elkaar te hebben. Helaas sloegen de blessures weer toe en moest een aantal spelers naar het tweede elftal worden gehaald en het gevolg daarvan is, dat we in de competitie nog niet één keer compleet hebben kunnen aantreden en zelfs sommige jongens van het vierde nodig waren om de open plaatsen in te vullen. De eerste competitiewedstrijd was uit bij ZOB 2 in De Beemster. Dit is echt een obsessie-ploeg voor Ajax, want we hebben er nog nooit gewonnen. Ook nu kwamen we al spoedig met 1-0 achter en toen pas werd Ajax wakker. Met aardig aanvalsspel kwamen we nog voor de rust op 1-1 en daarna werd ZOB steeds meer vastgezet, hetgeen een 2-1 voorsprong voor Ajax tot gevolg had. Toen we daarop een strafschop kregen, dachten we de partij in de knip te hebben, maar helaas werd de penalty niet benut en kwam ZOB terug tot 2-2. Als we ooit van deze tegenstander hadden kunnen winnen, was het deze middag geweest. De twee Ajax-doelpunten kwamen op naam van Jan de Ronde. Ook thuis tegen het Helderse HCSC 2 verwachtten wij een moeilijke middag, maar het tegendeel bleek ditmaal waar te zijn. Met goed voetbal en fraaie goals was de stand reeds na tien minuten 3-0. Onze Foto: Louis van de Vuurst tegenstander was compleet de weg kwijt en zakte steeds verder weg, terwijl Ajax goed bleef doorgaan en uiteindelijk in de dubbele cijfers belandde (11-2). Marken 3 was de volgende opponent op de Toekomst. Zoals altijd bleek dat ook nu weer een lastige tegenstander. In het begin lagen de beste kansen bij Marken, maar langzamerhand ging Ajax beter spelen en creëerde het steeds meer kansen. Helaas stond het vizier niet scherp en zolang het 0-0 bleef, bestond het gevaar van een dodelijke counter. Pas tien minuten voor tijd lukte het Kwong Steinraht de verdiende goal te scoren, die Ajax de drie punten opleverde. De volgende match was in Hoorn tegen Zwaluwen '30 2. We wisten van het afgelopen jaar hoe moeilijk het daar was en we waren dan ook goed voorbereid. We dachten dat we op scherp stonden, maar binnen tien minuten was het reeds 2-0 na even zo vele grote fouten. Toch ging Ajax daarna beter spelen en had het tot de rust het beste van het spel, hetgeen resulteerde in een tegentreffer. Vol goede moed werd aan de tweede helft begonnen, maar helaas lieten we ons te veel uit ons spel halen door provocerende tegenspelers en dat reulteerde in drie gele kaarten en een rode. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 133