te verzilveren (waar was de rugdekking?). Ajax ging vervolgens volop op zoek naar de gelijkmaker, maar was ditmaal de schlemiel van de zaterdag. Eerst liep Patrick Zwaanswijk heel ongelukkig tegen zijn tweede gele kaart op en vervolgens zag Eugene Poublon de DVS- doelman het onmogelijke verrichten. Zijn inzet werd uit de uiterste bovenhoek getikt en daarmee was Ajax tweede nederlaag een feit. Jammer, maar de competitie is nog lang. Wim Heisterkamp Zaterdag 2 Het nieuwe seizoen begon voor Ajax 2 in de tropenhitte bij Eemnes waar een leuke partij voetbal werd gespeeld, met een 3-2 einduitslag in ons voordeel. Bij de volgende oefenwedstrijd tegen Huizen 2 was het team zeer gehavend. Door allerlei oorzaken waren er liefst zeven afzeggingen, zodat zelfs onze trainer meespeelde, wat hij ook nog naar behoren deed. Het werd onder zomerse omstandigheden een regelmatige 1-7 overwinning. Als kampioen van de reserve-hoofdklasse waren we ook ingedeeld in de districtsbekercompetitie, maar de ons toegewezen tegenstanders hadden - met alle respect - beter tegen Ajax 4 kunnen spelen, want dit was echt zonde van de voorbereidingsperiode, zoals blijkt uit de uitslagen: Ajax - Amstelland 11-1, Ajax - De Schollevers 12-2 en Flamingo - Ajax gestaakt bij 0-0. (Flamingo werd door de tuchtcommissie schuldig bevonden aan het staken, waardoor Ajax in de volgende ronde zal verder bekeren tegen Xanthos.) Nee, dan hadden we vriendschappelijk aan Voorland (zondag) een veel betere tegenstander, waartegen we echt met de billen bloot moesten. Na een leuke confrontatie, verloren we met 3-2. We waren nu dan ook zeer nieuwsgierig hoe wij het er in de eerste wedstrijd van de competitie zouden afbrengen tegen DOVO 2, een tegenstander, waar we het altijd moeilijk tegen hebben. Zo ook nu. We vonden een zeer hard bikkelend team tegenover ons. Met vaak goed voetbal wisten we echter druk uit te oefenen, maar de uitvallen van DOVO waren niet van gevaar ontbloot. Kort voor de rust zorgde Ernst Ligthart voor 1 -0 en toen Marvin Deekman na de thee een verdwaald schot in het doel zag verdwijnen (2-0), was de partij eigenlijk gespeeld. Toch moest het mooiste doelpunt nog komen en wel van de voet van Robin Pronk, die heel uitgekiend de 3-0 einduitslag op het bord bracht. Een goede start dus. De tweede tegenstander was Lelystad 2, waar Ajax oppermachtig was, maar bijzonder slordig met de kansen omsprong. En zoals reeds vaker gebeurde, neemt de tegenstander dan toch de leiding, al was daar wel een foutje van onze doelman voor nodig. Cees Vos bracht echter nog voor de rust de ploegen weer naast elkaar. Na de pauze opnieuw een sterk spelend Ajax, maar weer werd er niet gescoord. Lelystad putte daar moed uit en kreeg zelfs een aantal kansen, maar nu was doelman Remco de Jong wakker en behoedde ons voor een achterstand en een afgang. Tien minuten voor het einde was het wederom Cees Vos die ons op voorsprong bracht en vlak voor tijd stelde Marco Bragonje de overwinning Fntn: I nui<; van de Vuurst AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 131

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 131