Wisselvallige start Het seizoen is inmiddels ook voor de zaterdagelftallen weer begonnen. De voorbereiding van het eerste zaterdagelftal verliep dit jaar bepaald niet zoals trainer Co Jager zich had voorgesteld. De KNVB had een bekerprogramma in poule-vorm op de rol staan, maar de tegenstanders die ons daarin voorgeschoteld werden, hadden eerder een negatief effect in de opbouw die de trainer voor ogen stond. Clubs uit veel lagere klassen werden vervolgens wel met het grootste gemak terzijde geschoven en het aantal blessures dat daarbij werd opgelopen, was gelukkig minimaal. CTO '70 (7-0), De Meer (17-1) en DVYA (9-0) waren hiermede uitgebekerd. Gelukkig waren er toch ook nog een paar echte tegenstanders. In Papendal werd van een sterk Turkiyemspor met 3-0 gewonnen en in Hendrik Ido Ambacht werd ons team tweede in een toernooi met uitsluitend hoofd- en eersteklassers. ASWH (hoofdklasse) werd met 1 -0 geklopt en tegen Groote Lindt (hoofdklasse) en DOTO (eerste klas) werd het respectievelijk 0-0 en 1-1. De competitiestart thuis tegen DTS '35 uit Ede was daarna een kleine teleurstelling. In een enigszins matige wedstrijd verzuimde Ajax in de eerste helft afstand te nemen van zijn tegenstander en daarvoor kreeg het na de hervatting de rekening gepresenteerd. Een vrij degelijke ploeg uit Ede wist dat ene kleine kansje wel te verzilveren (0-1) en daarmee gingen de eerste drie competitiepunten aan onze neus voorbij. In de ontmoeting tegen en in Lelystad was de ploeg erop gebrand om zich te revancheren. Binnen een kwartier leidden we dan ook met 0-2, door een droge knal van Jerry van Haagen, na goed voorbereidend werk van Eugene Poublon en Fabian Taylor, en een goede combinatie tussen Jerry de Koning en Fabian Taylor, die door laatstgenoemde resoluut werd afgewerkt. Toen Wim Nijssen niet lang daarna een pass van Dennis Bogaard over veertig meter tegen de touwen werkte, dreigde Ajax zijn opponent onder de voet te lopen. Maar knullig balverlies in de Ajax-achterhoede leverde een tegengoal op en daarna was ineens alle zelfvertrouwen verdwenen. Toen Lelystad in de tweede helft uit een corner zelfs tot 2-3 terugkwam, ging iedereen er nog eens goed voor zitten, maar gelukkig had de ploeg daarmee al zijn kruit verschoten. Een kwartier voor tijd besliste Ernst Ligthart de wedstrijd defintief in Ajax' voordeel, door attent te reageren toen de doelman een bal uit zijn handen liet vallen. Dat Jerry van Haagen twee minuten voor tijd een bal in de Lelystad-defensie onderschepte en 2-5 binnenschoot, was dan ook alleen nog belangrijk voor de statistieken. In Hoorn tegen Zwaluwen '30 had Ajax weinig moeite. Daarvoor waren de mogelijkheden van de gastheren te beperkt en als de voorwaartsen van Ajax hun vizier wat scherper hadden gesteld was de 2-0 zege beslist veel hoger uitgevallen. Fabian Taylor besliste nu met zijn linkerbeen de wedstrijd, beide malen na zeer goed voorbereidend werk van uitblinker Jerry van Haagen. De thuiswedstrijd tegen Geinoord had een wel bijzonder verloop. In de eerste helft bakte de ploeg van Co Jager er bijzonder weinig van en liep dan ook tegen een regelmatige 0-2 achterstand aan. In de tweede vijfenveertig minuten was de schade echter binnen zes minuten hersteld en leidde Ajax met 3-2 door doelpunten van Wim Nijssen, Eugene Poublon en Fabian Taylor. De laatste scoorde met een schot achter zijn standbeen om. Ajax ging door en liep via Jerry van Haagen en opnieuw Fabian Taylor uit naar 5-2. Daarna verslapte de ploeg weer en toen Patrick Zwaanswijk vervolgens met twee maal geel mocht inrukken, raakte Ajax de grip helemaal kwijt en wist Geinoord in de laatste minuut zelfs terug te komen tot 5-4, maar verder kwam het gelukkig niet. Tegen koploper DVS '33 uit Ermelo kreeg de neutrale toeschouwer een leuke en spannende wedstrijd te zien, waarin onze ploeg dit maal helaas de rol van schlemiel was toebedeeld. Ajax kreeg in het begin de beste kansen en twee maal ontsnapte de thuisploeg aan een zekere achterstand. Eén maal stuitte de bal via de binnenkant van de paal het veld weer in en een tweede maal huppelde een inzet buiten het bereik van de keeper juist langs de verkeerde kant van de paal. Na een half uur kreeg de thuisploeg wel heel gemakkelijk een strafschop toebedeeld en Patrick Zwaanswijk een gele kaart. De penalty werd benut, maar binnen tien minuten zorgde Wim Nijssen voor gerechtigheid. Hij brak op rechts door, de DVS- defensie bleef voor vermeend buitenspel staan en met een boog verraste hij de doelman in de uiterste bovenhoek. Na de thee nam Ajax vervolgens direct de leiding. Een dieptepass van Jeffrey Boekelaar bereikte Wim Nijssen, die vervolgens geen moeite had de uitlopende doelman met een lob te passeren. Vijf minuten later was de stand weer gelijk, toen een crosspass de Ajax defensie verraste, waardoor de linkerspits van DVS rustig kon afronden. Diezelfde speler zorgde een kwartier voor tijd zelfs voor 3-2, door een verre uittrap van de doelman AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 130