'Ik bepaal niet of ik goed ben. Dat bepalen anderen en jij kan alleen maar in jezelf geloven en ervoor gaan.' ik eigenlijk nog niet wat ik in de toekomst ga doen. Je weet nooit, misschien breek ik mijn been, kan ik niet meer voetballen. Ik laat het op me afkomen, zie het van dag tot dag. Ik geloof wel in mijzelf. Als ik een meerjarig contract krijg, dan weet ik dat ik rustig aan kan doen met mijn studie, dan is er zekerheid. Mijn contract loopt dit jaar af. Dat betekent dat ik nog niet weet wat ik ga doen. Ik weet niet of er clubs voor me komen. Tot dan blijf ik studeren.' Dus gaat hij tussen de trainingen door naar school. Zowel Ajax als de Heao werkt mee. 'Het is niet gemakkelijk maar ook niet moeilijk te combineren. Het hangt van jezelf af of jij die discipline hebt om beide te doen. Er zijn mensen die stoppen met school op hun zeventiende, achttiende en dan alleen maar voetballen. Havo, Meao, ik ben altijd bezig geweest naast voetbal. Ik kan niemand opnoemen in het eerste of in het tweede die dat nu nog doet. Ik vind het belangrijk dat men weet dat ik ook studeer. Ik kijk voorbij het stadion. En tot nog toe heb ik alles gehaald. Als ik naar mijn medeleerlingen kijk, zie ik dat sommigen er niets van bakken. Ik vind het een hele prestatie van mezelf. Een vijfjarig contract bij Ajax zou ideaal zijn. Ik ga er wel vanuit, of beter, ik hoop dat ik een aanbieding van Ajax krijg. Dan kan ik rustig stage lopen, mijn scriptie schrijven. Dan heb ik het diploma op zak en ben ik vrij, verlost. Klaar met een deel van mijn leven. Al heb ik nog geen idee wat ik ermee wil. Een management-functie, iets juridisch. Bij een advocatenkantoor, notariskantoor, bij banken. Een functie waarbij je mensen kan begeleiden, sturen. Ik kan ook naar de universiteit gaan, maar het liefst blijf ik voetballen, dat is toch mijn hart.' Cricket Jimmy Guy groeide op in Amsterdam Zuidoost. Hij voetbalde altijd. Van wie hij het heeft weet hij niet, want hij komt niet uit een voetbalgezin. Zijn vader speelde cricket en had het liefst gezien dat Jimmy zich ook in het wit zou steken. Hij probeerde het, maar trok na een jaartje de kleren weer uit. Te saai, vond Jimmy. Hij stond daar maar in het veld op die bal te wachten. Zijn ouders vinden het best dat hij voetbalt. Het is zijn keuze. Voetbal is niet iets crimineels, vindt Jimmy. 'Je kunt toch niet zeggen: "Je mag niet voetballen"? Het is toch iets positiefs?' En voetbal betekent veel voor hem. 'Elke dag ben ik ermee bezig, ook in mijn hoofd. Je weet wat je moet doen, wat je moet verbeteren. Je gaat letten op dingen, kijkt naar spelers van het eerste. Maar anders dan vroeger. Je kijkt naar wat zij precies doen, je wilt daarvan leren. Dat deed je vroeger niet, toen keek je gewoon naar voetbal en dat was alles. Als je nu een passeerbeweging ziet, dan wil je die de volgende dag meteen ook proberen. Je voetbalt mee, gaat op andere dingen letten. Als iemand op tv de bal krijgt zie jij al waar die heen moet en zeg je dat ook. Je ziet nu meer, omdat je weet waar je op moet letten in je eigen spel.' Jimmy Guy kijkt op zijn horloge. Over een half uur beginnen de lessen. Hij pakt zijn jas. Nog een laatste inzicht. 'Vroeger was het achterover leunen en kijken, en als er gescoord werd opspringen. Nu zie je het al van tevoren gebeuren. Je springt al voordat de bal in het doel ligt. Omdat je het al ziet, want jij had het ook zo gedaan.' 128 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 128