eerste spelen die terug moeten. Domme opmerkingen van domme mensen. Iedere week op iedere training moet je je opnieuw bewijzen. Ik ga niet mopperen. Je hebt je eigen kwaliteiten en daar moet je aan vasthouden. Je moet in jezelf blijven geloven. Als je dat doet, komt het vanzelf wel.' Dat moet Jan Wouters dan wel inzien. Wat vindt Jimmy Guy van Jan Wouters? 'Een goede trainer. Hij legt goed uit wat je doet als je iets fout doet. Hij neemt je apart om je te vertellen wat er aan de hand is, hoe het beter kan. Dat heb je nodig als speler, je moet het vertrouwen van je trainer hebben. Daar ga je ook lekkerder door voetballen. Als de trainer niet tegen je praat, houdt het op volgens mij. En hij praat goed. Hij probeert ons die dingen af te leren die hij vroeger deed. Zoals die harde duels. In het veld is het oorlog. Dat was bij hem zo, bij mij ook. "Pas op jongens, niet zo hard en fel, dat is nergens goed voor," zegt hij dan. Hij probeert ons zijn fouten niet aan te leren. Hij is heel serieus daarin. Want hij weet dat je in het veld een andere persoon bent dan erbuiten. Hij wil ons laten voetballen. Maar de duels moeten altijd gewonnen worden. Voor de rest... een trainer is een trainer. Als je een trainer bent zegje altijd hetzelfde, vind ik. Hij eist inzet en dat je zo goed mogelijk je best doet.' Geen garantie Jimmy Guy wil bij de selectie van het eerste komen. En dan verder uitgroeien. Hij ziet in dat dat een lastige taak is. Er zijn veel nieuwe spelers gekomen, in het tweede wil iedereen hogerop en volgend jaar komen er weer nieuwe spelers van de Al over. De concurrentie is slopend (alweer een voetbal-cliché) en, niet te vergeten, elk jaar vloeien er spelers af. 'Maar ik doe mijn best.' Jimmy Guy zegt dit niet berustend. In tegendeel. 'Ik bedoel, meer kan ik niet doen. Ik bepaal niet of ik goed ben, hè. Dat bepalen anderen en jij kan alleen maar in jezelf geloven en ervoor gaan. Laten zien wat je kunt. Ik kan nooit zeggen dat ik erin moet, want dat bepaal ik niet. En dat heb ik ook niet bepaald toen ik gescout werd.' Dat zijn mooie woorden. Maar ook Jimmy Guy wil een nieuw, langlopend contract Soms moet je je wel in je trainingspak op hout of plastic terugtrekken. Een voetballer met een dak boven zijn hoofd is een ongelukkige voetballer. Ook Jimmy Guy. ondertekenen. Zou hij er problemen mee hebben als hij aan het einde van het seizoen wordt uitgeleend? 'Natuurlijk heb ik daar problemen mee. Maar het zou wel een reden hebben. Omdat ze denken dat je nog niet goed genoeg bent, dat je moet rijpen bij een andere club. En dan terugkomen.' Hij weet dat die garantie er nooit is. Clyde Wijnhard kwam niet weerom, Dennis Schulp zit nu in Volendam en leeft met vraagtekens. Maar: Reiziger kwam wel terug en heeft het gered. Zelfverzekerd zegt Jimmy Guy: 'Ik weet het, die garantie heb je nooit. Je moet dan nadenken en een afweging voor jezelf maken. Doe ik het voor Ajax of voor mezelf? Ik denk dan dat je voor jezelf moet kiezen. Ik denk dat iedereen dat zal doen als die keuze er is. Je wilt toch voetballen, je brood ermee verdienen.' Voorbij het stadion Voetbal is belangrijk voor Jimmy Guy, maar er is meer. De voetballer heeft veel vrije tijd, die hij niet met naar de wolken kijken wil vullen. 'Ik studeer, ik zit in het derde jaar van de Heao. Management, economie en recht; MER heet dat. Vroeger was het economisch-juridisch. Ik volg een zware studie en ik voetbal erbij. Tot nu toe weet AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 127

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 127