'Wouters kon uitdelen. Dat kan ik ook, ik heb daar geen moeite mee. Als iemand doorbreekt en het is 0-0 dan weet ik wel wat ik moet doen.' maar ik probeer toch mezelf te blijven. Ik ben Jimmy Guy.' Hij moet er even om lachen, gaat dan door over Winter. 'Vaak onopvallend maar wel goed. En altijd aanwezig. Hij doet de dingen die hij moet doen. Verliest niet snel een duel. Zo'n type ben ik. En ik vind dat dat wel past bij Ajax. De trainer is ook zo iemand geweest. Jan Wouters, een werker. Ik ben ook een harde werker. Wouters kon uitdelen. Dat kan ik ook, ik heb daar geen moeite mee. Als iemand doorbreekt en het is 0-0 dan weet ik wel wat ik moet doen. Al probeer ik het natuurlijk eerst voetballend op te lossen. Maar als het moet dan moet het. Soms hoort het erbij, maar ik zal nooit iemand vies van achteren neerleggen.' Missie Heb je een contract bij Ajax, dan is de missie het eerste. Altijd. Het contract van Jimmy Guy loopt af aan het einde van dit seizoen. Heeft hij een vaste plaats in Ajax 2? 'De laatste wedstrijden stond ik in de basis. Maar dit jaar wordt de groep spelers die uit de Al komen, veel speeltijd gegund. Dat is voor hen goed, leren ze meteen dat het niveau een stap hoger is en dat ze er hard voor moeten werken. Toen wij vorig jaar rechtstreeks uit de Al kwamen, hadden we moeite om ons aan te passen aan het niveau. Voor mij had ik een aantal spelers die op de rechtsmiddenpositie konden spelen. Dus ik moest veel aan de kant zitten, kreeg niet zoveel speeltijd. Dat is moeilijk.' Een plaats op de bank, en daar genoegen mee nemen. Onzin. Niemand neemt genoegen met een plek in de dug-out om daar in een hoekje te denken: 'Mijn kans komt wel.' Maar soms moet je je wel in je trainingspak op hout of plastic terugtrekken. Een voetballer met een dak boven zijn hoofd is een ongelukkige voetballer. Ook Jimmy Guy. 'Op de training laat ik wel zien dat ik de man ben. Dat is natuurlijk altijd zo. Ik weet dat ik daar hoor te staan. Maar als de trainer daar anders over denkt, en hij de voorkeur geeft aan een andere speler, dan kun je daar niets aan doen. Als je niet speelt denken of zeggen de mensen dat je slecht bent, terwijl er dan spelers van het AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 125