een doorzetter tussen middenveld en collegezaal Jimmy Guy door Maarten Moll foto's Louis van de Vuurst Jimmy Guy, de 20-jarige speler van Ajax 2, draait om één uur 's middags door de deur van de hoofdingang van de Arena en loopt richting metro. Om half vier is hij weer terug voor de tweede training van de dag. In de tussentijd volgt hij lessen aan de Heao. Uitzonderlijk, voor een voetballer uit de hoogste elftallen van Ajax. Hij was twaalf toen hij bij zijn club Abcoude werd gescout. Op de vraag om eens met zijn leeftijdgenoten bij Ajax te komen trainen reageerde Jimmy enthousiast. Ajax, de droom. Hij werd aangenomen en kwam terecht in de C2. 'Dat ik gescout ben, komt door mijn trainer bij Abcoude, George Posno. Hij nam me van de Dl mee naar de Cl, terwijl ik eigenlijk nog D-pupil was. Door hem ben ik aan een hoger niveau gewend geraakt en ook aan het fysieke voetbal. Ik heb me sneller kunnen ontwikkelen. George is verantwoordelijk voor de stroomversnelling. Ik ben hem daar nog steeds dankbaar voor.' De overgang naar Ajax. Jimmy Guy doorliep de jeugdelftallen, is nu tweedejaars in Ajax 2. De ontwikkeling is volgens hemzelf niet zo snel gegaan als bij andere spelers. En hij leert nog steeds. 'Ik ben nog niet klaar. Kijk, ik zie jongens als Kluivert en Seedorf die het al gemaakt hebben, die bij een grote club in het buitenland zitten. Dan denk ik niet dat ik stilsta in mijn ontwikkeling, of dat ik er niet kom. Ik blijf rustig. Ik denk dat zij een speciale gave hebben en dat ze verder zijn dan andere jongens van hun leeftijd. Maar dat betekent niet dat ik daar niet kan komen. Ik kom daar op mijn manier en misschien ben ik een laatbloeier.' Jimmy Guy is rechter middenvelder. Maar hij kan ook uit de voeten als back (links en rechts) of centrumverdediger. Maar de rechtshalfjpositie is zijn favoriete plek op het veld. Jimmy Guy over zijn kwaliteiten: 'Ik ben een sterke voetballer. Ik kan een bal afpakken, en goed afspelen, duels winnen. Ik ben wel technisch, maar niet zoals sommige jongens in het elftal. Techniek is echt hun kwaliteit. Ik heb een beetje van alles wat. Het is moeilijk te zeggen of ik specifieke kwaliteiten heb. Ik moet wel eens meer voor de actie gaan, dat in mezelf zoeken, maar ja... Kijk naar AC Milan, elf solisten. Dat gaat niet. Ik ben een teamspeler en ben blij dat ik zo'n soort speler ben. Misschien zijn dat uiteindelijk de spelers waar het in een elftal om gaat.' Toch is hij - voetbal-cliché - van zichzelf overtuigd. Jimmy Guy praat zoals hij is, rustig en aardig. En geduldig. 'Ik ben verdedigend ingesteld, maar kan ook aanvallen als de ruimte daar is. Ik vind dat ik een goede middenvelder ben. Ik heb een loopvermogen, ik kan lang lopen en ik vind dat dat noodzakelijk is voor een middenvelder. Ik vind Aron Winter heel goed, een type voetballer zoals ik. Ook zijn persoonlijkheid, zijn rustige uitstraling. Ik denk dat ik ook zo oog. Ze hebben me ook wel eens vergeleken met Frank Rijkaard, 124 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 124