Grim wist door handelend op te treden erger te voorkomen. Gelukkig herstelde Ajax zich en ging het in verdedigend opzicht in ieder geval iets beter te werk dan in de voorgaande wedstrijd. In de 17de minuut ging na een goed opgezette aanval een schot van Froylan Ledezma nog net voorlangs, maar een minuut later stelde Kofi Mensah na een goede dieptepass Richard Knopper in staat 1 -0 te scoren. Daarna deden zich diverse gelegenheden voor om deze voorsprong verder uit te bouwen, maar Ajax moest tot de 28ste minuut wachten voor het zover was. Na goed combinatiespel was het Froylan Ledezma die Ajax op een 2-0 voorsprong bracht. Evenals in de wedstrijd tegen Fortuna dacht Ajax met deze voorsprong op rozen te zitten, maar dat pakte in de tweede helft iets anders uit. Fred Grim, die met een knieblessure het veld moest verlaten, werd vervangen door Serge van der Ban, omdat Casper Nelis ook nog geblesseerd was. Binnen twee minuten (in de 53ste en 54ste minuut) wist De Graafschap door toedoen van Tom Kraak en Ville Vaisanen de stand op 2-2 te brengen, waaraan wederom persoonlijke fouten aan Ajax-zijde debet waren. Richard Knopper heeft Ajax 2 tegen PSV naar een 2-1 voorsprong gekopt. John O'Brien, die de gelijkmaker scoorde, gaat zijn ploeggenoot achterna ter felicitatie. Later zorgde Knopper ook voor 3-1. Toen Cedric van de Gun dreigend het strafschopgebied in en de bal via de kluts bij Richard Knopper kwam, kon de laatste 3-2 scoren. De Graafschap kon de kracht niet meer opbrengen om deze achterstand weg te werken en in de 85ste minuut maakte Froylan Ledezma na voor de goal cool te zijn gebleven 4-2. Voordat de wedstrijd tegen PSV werd gespeeld, wist Ajax de uitwedstrijd tegen Volendam met 0-1 te winnen door een schitterend afstandsschot van Raphael Supusepa. Als Ajax alle kansen had benut, dan was de uitslag veel hoger uitgevallen, doch zij werden door Froylan Ledezma en Rody Turpijn niet benut. Fantastische ambiance In nagenoeg dezelfde opstelling als de vorige wedstrijden werd aangetreden tegen PSV, dat stijf onderaan stond. Ajax weigerde in eerste instantie net zoals tegen Volendam de opgelegde kansen te benutten en kwam zelfs door een goal van Ayaz in de 9de minuut op een 0-1 achterstand. Dit was een tegenvaller, maar geïnspireerd door het talrijke publiek trok Ajax ten aanval. Jan Willem van Ede voorkwam echter vooralsnog de gelijkmaker, terwijl Rody Turpijn op de paal mikte waar het gewoon een goal behoorde te zijn. In de 30ste minuut ontving John O'Brien de bal van Robert Jan Ravensbergen buiten het strafschopgebied. O'Brien, die net zo gemakkelijk links als rechts schiet, haalde met zijn rechtervoet genadeloos uit en Jan Willem van Ede was kansloos. Nauwelijks bekomen van deze prachtige gelijkmaker stond het publiek twee minuten later weer op de banken. Martijn Reuser zocht aan de rechterkant op het juiste moment de diepte en nadat hij de bal ontvangen had, leverde hij een voorzet op maat af en was het Richard Knopper die met een fraaie kopbal 2-1 scoorde. Voor aanvang van de wedstrijd was bij de spelers het onderwerp van gesprek het meer dan drieduizend-koppige publiek, want dit hadden zij met het tweede elftal nog nooit meegemaakt. Jan Wouter vroeg in de rust aan diverse spelers of zij door deze fantastische ambiance misschien iets nerveuzer waren en gaf aan dat zij alle AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 121

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 121