MUSEl Nederlands elftal, maar natuurlijk ook de vele Europa Cups en wereldbekers die Ajax veroverde. Het bezoek eindigt in een filmtheatertje waarin op spectaculaire wijze op drie schermen de droom wordt getoond die voetballiefhebbers over de hele wereld hebben: spelen en scoren voor Ajax. Johan Cruijff Het museum werd op 14 oktober geopend door - wie anders dan - Johan Cruijff. De openingshandeling was symbolisch. Cruijff ontsloot de deuren en in een stoet kwamen de tientallen coryfeeën die een rol spelen in de vitrines, naar buiten gewandeld, door een erehaag gevormd door de huidige eerste-elftalspelers. Waarmee maar gezegd wil zijn: het Ajax Museum leeft en in het museum komt Ajax tot leven. Ajax heeft zo veel meer beroemde voetballers voortgebracht dan welke andere club ook ter wereld, dat ze elkaar op de 600 vierkante meter die het museum beslaat, verdringen. Alleen Johan Cruijff krijgt de eer die hem als een van de drie of vier grootste voetballers aller tijden toekomt. Het is Cruijff die de bezoeker welkom heet en ook uitzwaait als de rondgang erop zit, en het is Cruijff die als enige een eigen vitrine heeft. Foto's: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 Voor Mariano Juan en Dani kwam de jongens droom uit: ze voetballen voor Ajax. Nu nog een plaatsje veroveren in het Ajax Museum. De sterren van toen schitteren in het museum, en na afloop in Soccer World. V.l.n.r. Johanna Mulder, Sjaak Swart, Jan Mulder, Danny en Johan Cruijff en Wim Suurbier. ■4 Michael van Praag nodigt Johan Cruijff uit het Ajax Museum te openen. Piet Keizer en Johan Cruijff weten elkaar nog steeds te vinden, zij het nu aan de bar.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 11