publiek en spektakel door Herman Bosschieter foto's Louis van de Vuurst De wedstrijden van Ajax 2 mogen misschien voetbaltechnisch niet altijd het predikaat 'uitmuntend' verdienen, de amusementswaarde is bijzonder hoog. Dat komt door de aanvallende stijl van voetballen van zowel Ajax als de bezoekende clubs en de vele goals die gescoord worden. Steeds meer publiek bezoekt dan ook sportpark de Toekomst. Als absoluut hoogtepunt geldt de wedstrijd tegen PSV, waar meer dan drieduizend bezoekers bij aanwezig waren. Vreugde bij Ajax nadat John O' Brien tegen PSV, dat snel op voorsprong gekomen was, de gelijkmaker gescoord heeft. het initiatief weer tot zich en in de 68ste minuut bepaalde Mariano Juan na goed voorbereidend werk van Richard Knopper de eindstand op 3-2. Korfbaluitslag Op verzoek van Fortuna werd de wedstrijd in Amsterdam gehouden en de toeschouwers kregen een knotsgekke wedstrijd voorgeschoteld met een korfbaluitslag van 6-6. Het publiek, dat weer in groten getale was opgekomen, genoot van het foutenfestival, vooral van de kant van Ajax, waardoor er maar liefst twaalf maal werd gescoord. Ajax stond na 23 minuten op een comfortabele 2-0 voorsprong (doelpuntenmaker Richard Knopper) en iedereen dacht, gelet op het vertoonde spel en de tegenstand van Fortuna, aan een monsteroverwinning. De Ajax-spelers hadden echter een ander scenario in petto. De Amsterdammer Regilio Simons, die aan alle Fortuna-goals een bijdrage leverde, stelde in de 29ste minuut zijn medespeler Fred Winter in staat te scoren door de bal met zijn hoofd voor zijn voeten te leggen. In de 32ste minuut was uitblinker Simons weer onze verdediging te slim af en nadat hij op de lat had geschoten, maakte Fred Winter het af door de terugspringende bal in het doel te schieten. Nog voor de rust zette Simons zelf Fortuna op voorsprong door boven iedereen uit de bal in te koppen: 2-3. In de rust paste trainer Jan Wouters twee wissels toe. Daarbij was niet Adrej Demtsjenko, die weliswaar in de voorbereidingsfase bijzonder goed speelde en helemaal is opgebloeid, maar nog geblesseerd was. Cedric van der Gun en John O'Brien waren de vervangers van Mariano Juan en Luciano van Kallen. Reeds in de eerste minuut van de tweede helft was het raak. Martij n Reuser scoorde na aangeven van Tim de Cler de gelijkmaker en een kwartier later kwam Ajax op voorsprong door Richard Knopper, die een voorzet van Cedric van AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 117

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 117