Na op 1 september de laatste bekerwedstrijd in de voorronde tegen RKC met 7-0 te hebben gewonnen (doelpuntenmakers: Arno Splinter, Froylan Ledezma, Raphael Supusepa, Rody Turpijn, Robert Jan Ravensbergen en Andrej Demtsjenko, die twee maal scoorde) werd in de eerste competitiewedstrijd tegen FC Twente aangetreden. Dat gebeurde onder uitstekende voetbalomstandigheden, met een goede grasmat, mooi weer en veel publiek. Ajax begon traag aan de wedstrijd. In de tiende minuut onderschepte Becker een foutieve pass van Luciano van Kallen, waarna de door hem aangespeelde Kandhai Fred Grim eenvoudig kon passeren. Vervolgens werd het tempo flink opgeschroefd, wat er vooral aan de linkerkant, waar goede positiewisselingen werden uitgevoerd, toe leidde dat het levensgevaarlijk werd voor de verdediging van FC Twente. Twee goals voor rust waren het gevolg. In de 18de minuut ging Raphael Supusepa goed door met de bal aan zijn voeten, hij passte op Cedric van der Gun, die de bal teruglegde op Arno Splinter en die schoot 1-1 in. Vier minuten later speelde Tim de Cler Raphael Supusepa aan, die de bal in één keer doortikte naar Rody Turpijn. Uit diens voorzet vanaf de achterlijn kwam Cedric van der Gun op snelheid goed voor zijn man en tikte 2-1 in. FC Twente kon daar in de eerste helft slechts één gevaarlijke actie tegenover stellen. Een kopbal ging buiten bereik van Fred Grim naast. De beginfase van de tweede helft was niet zo geweldig, omdat Ajax niet zijn opvatting en instelling van het tweede gedeelte van de eerste helft kon vasthouden. Het goed doorzettende bijtertje Pascal de Vries, die soms tot de rand van het toelaatbare ging en sommige Ajacieden met zijn spel irriteerde, stelde Kandhai in staat de gelijkmaker te scoren. Daarna trok Ajax AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 116