Ajax Scoreverloop: 13. O - 1 Laudrup Scheidsrechter: Herman van Dijk Willem II - Zondag 5 oktober 1997 Willem II - Ajax 0-1 (0-1) Willem ll-stadion, Tilburg, 13.400 Heerenveen: Van Fessem; Prommayon, Hyypia, Ajax: Koskinen; Loeffen, Konterman, Galasek, Kolkka, Arts; Ceesay (67. Heering), Wijnhard (67. Sanou) Trainer: Co Adriaanse Trainer: Bijzonderheden Bij Willem II speelt oud-Ajacied Clyde Wijnhard. De Tilburgers worden geleid door Co Adriaanse, die na vijf jaar directeur opleidingen bij Ajax te zijn geweest, dit seizoen bij Willem II aan de slag ging als trainer/coach. Ronald de Boer valt uit met een gekwetste rib. Willem II - Ajax is de enige eredivisie wedstrijd van deze speelronde waarin geen gele of rode kaart wordt gegeven. PSV wint de topper tegen Heerenveen (3- 1). FC Twente wint van FC Groningen (2- 0) en Feyenoord met grote moeite van NAC (2-1). Na negen wedstrijden leidt Ajax, nog steeds zonder puntverlies. PSV volgt met zes punten minder, FC Twente met een achterstand van negen en Feyenoord, dat een wedstrijd minder speelde, van tien punten. Slechts twee keer in de 97-jarige geschiedenis was Ajax productiever in de eerste negen wedstrijden: 47 goals in het seizoen 1910-1911 en 42 in 1916-1917. In een tijd waarin veel minder gescoord wordt dan in de beginjaren van het voetbal, zijn de 37 van nu zeer indrukwekkend. Vorig seizoen stopte de teller na de 34ste ronde al bij 55 goals. Commentaar Ronald de Boer: 'Als Arveladze gewoon 2-0 maakt, denk ik dat we met 6-0 hadden gewonnen. Ik vond dit niet de lastigste tegenstander van het seizoen. Ik denk dat we het ons vooral zelf lastig hebben gemaakt.' Morten Olsen: 'Het is Co Adriaanse prima gelukt om ons te bestrijden. Ik had wel verwacht dat Willem II tegen ons één-op-één zou spelen. Een gelijkspel had Willem II eigenlijk wel verdiend want we hebben veel kansen weggegeven.' Van der Sar; Tobiasen, Oliseh, Rudy, Frank de Boer; Ronald de Boer (67. Gorré), Litmanen, Witschge; Babangida (82. Benni), Arveladze, Laudrup (78. Hoekstra) Morten Olsen Het enige doelpunt van Willem II - Ajax kwam op naam van Michael Laudrup. Een schot van Shota Arveladze werd door keeper Jim van Fessem slecht verwerkt, waarna de Deen kon uithalen voor zijn vijfde competitiedoelpunt voor Ajax. Co Adriaanse: 'We hielden Ajax ver van de goal en konden de ploeg daardoor vermoeien. Ajacieden houden er nu eenmaal niet van om achter de bal te moeten rennen. Van dit Ajax valt te winnen.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 109