Ajax - Maribor Dinsdag 30 september 1997 Ajax - AAaribor 9-1 (5-0) Amsterdam Arena, 41.000 Scoreverloop: Van der Sar; Tobiasen (46. Melchiot), Rudy, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer (64. Benni), Litmanen, Witschge; Babangida (41. Dani), Arveladze, Hoekstra Morten Olsen Scheidsrechter: Maribor: Trainer: Ajax: Trainer: Bijzonderheden Ronald de Boer speelt zijn 250ste officiële wedstrijd voor Ajax. De jubilaris wordt voor de wedstrijd gehuldigd en krijgt uit handen van voorzitter Michael van Praag de traditionele zak met een gulden voor iedere wedstrijd. Bij Ajax ontbreekt Fred Grim vanwege een knieblessure. Zijn plek op de bank wordt ingenomen door Casper Nelis, die hersteld is van een schouderblessure. Danny Blind is niet inzetbaar vanwege een liesblessure. De aanvoerdersband wordt gedragen door Frank de Boer. Jari Litmanen scoort zijn 23ste Europese doelpunt voor Ajax en evenaart daarmee het clubrecord van Johan Cruijff, die echter dertien wedstrijden meer nodig had om op dat totaal te komen. De Roemeense arbiter Huzu trekt tot veler verbazing geel als Richard Witschge bij een vrije trap niet wacht op zijn fluitsignaal. Huzu heeft voorts geel voor Rudy (Ajax) en Drobne (Maribor). In de slotfase van de wedstrijd, als Benni voor 9-1 gezorgd heeft, jaagt Ajax, opgezweept door het om 'Tien' roepende publiek, tevergeefs op dubbele cijfers op het scorebord. Wedstrijdsponsor ABN AMRO roept Richard Witschge, maker van het vierde doelpunt, uit tot man of the match. Na de wedstrijd wordt Ajax' jongste aankoop Jesper Gronkjaer gepresenteerd aan de pers. De spits van Aalborg tekende een vijfjarig contract, dat volgende zomer ingaat. Van de andere twee Nederlandse deelnemers aan het UEFA-Cuptoernooi gaat Vitesse na thuis met 2-1 gewonnen te hebben met 2-0 ten onder tegen de Portugese middenmoter Braga, terwijl FC Twente op miraculeuze en bloed- 1.1-0 Arveladze, 21.2-0 Litmanen, 26. 3 - 0 Arveladze, 34. 4 - 0 Witschge, 40. 5 - 0 Babangida, 63. 6 - 0 Frank de Boer, 79.7-0 Arveladze, 83. 7 - 1 Ljubobratovic, 85. 8 - 1 Oliseh, 87. 9 - 1 Benni Aron Huzu (Roemenië) Murko (46. Sraga); Sterbal, Kek, Milinovic, Frdil; Zidan, Bulajic, Fricelj (66. Nikolic), Sarkesi; Drobne (46. Ceh), Ljubobratovic Dani haalt uit, maar kon anders dan de Ajacieden Arveladze, Litmanen, Witschge, Babangida, Frank de Boer, Oliseh en Benni niet delen in het doelpuntenfestijn dat Ajax-Maribor was. stollende wijze de volgende ronde haalt ten koste van Lillestrom. De Tukkers behalen in Noorwegen door een in blessuretijd gegeven strafschop de 2-1 overwinning die zij na het 1-0 verlies thuis nodig hebben. Commentaar Bojan Prasnikar: 'We konden hier niet zo spelen als thuis. We konden hier überhaupt niet aan spelen toekomen.' Bojan Prasnikar AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1997 107

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 107