Fortuna Sittard - Ajax Vrijdag 22 augustus 1997 Fortuna Sittard - Ajax 0-5 (0-2) De Baandert, Sittard, 12.000 Scoreverloop: Scheidsrechter: Fortuna Sittard: Trainer: Van Zwam; Lee, Dirckx, Roest, Hermans; Usta (70. Van Bommel), Zegrean, Burke, Kool; Gray, Jeffrey Pirn Verbeek Ajax: Trainer: 1.0-1 Sibon, 27. 0 - 2 Babangida, 61. 0 - 3 Frank de Boer (pen.), 66. 0 - 4 Arveladze, 74. 0 - 5 Arveladze René Temmink Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer, Dani (70. Gorré), Witschge; Babangida, Sibon (46. Arveladze), Hoekstra (46. Laudrup) Morten Olsen Bijzonderheden Scheidsrechter Temmink geeft geel aan Lee van Fortuna en aan Danny Blind. Na de tweede speelronde hebben alleen Ajax, Feyenoord en Heerenveen nog geen punten verloren (PSV speelde in Breda 3-3 tegen NAC). Ajax gaat aan de leiding op doelsaldo (+10, Feyenoord +5, Heerenveen +3). Willem II, Fortuna Sittard en MW zijn nog zonder punten. Vorig seizoen had Ajax tien wedstrijden nodig om tien competitiedoelpunten te scoren. Dat aantal werd bereikt op 13 oktober door een 1 -1 gelijkspel tegen FC Utrecht. Alleen in het seizoen 1966-1967, met Swart, Nuninga, Cruijff en Keizer in de voorhoede, ging Ajax nog net iets flitsender van start. Toen stond de teller na twee wedstrijden op elf, maar was er ook een tegendoelpunt. De totaalscore liep dat seizoen op tot het nooit meer verbeterde aantal van 122 goals. Commentaar Morten Olsen: 'In de eerste helft was de balcirculatie te langzaam. En de diagonale passing was slecht. In de tweede helft waren deze onderdelen beter verzorgd. We kregen door een paar wissels meer beweging in de voorhoede. Over de gehele wedstrijd kan ik niet anders dan content zijn. Alleen zijn trainers nooit helemaal tevreden. Ze moeten altijd iets te repareren hebben.' Pim Verbeek: 'Ik heb aardige dingen van onze kant gezien en naar een fantastisch Ajax gekeken. We zijn volledig zoek gespeeld. We kwamen op achterstand zonder één bal te raken. Dan moet je het ergste vrezen en wordt het een kwestie van overleven.' 'Wij zijn schietschijf voor de grote jongens.' De stadion-speaker in Sittard: 'Overmacht is overmacht.' Shota Arveladze, die met een subtiel lobje de stand op 0-4 heeft gebracht, en de man van de (schitterende) assist, Michael Laudrup, vieren feest. Ook Babangida, die het tweede doelpunt scoorde, is blij. De combinatie Laudrup-Arveladze tekende ook voor de vijfde goal. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 99

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 99