Ajax - Vitesse Dinsdag 19 augustus 1997 Ajax - Vitesse 5-0 (2-0) Amsterdam Arena, 49.500 Ajax: Trainer: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Rudy, Ronald de Boer (46. Gorré), Witschge; Babangida (68. Benni), Sibon (60. Arveladze), Hoekstra Morten Olsen Scoreverloop: Scheidsrechter: Vitesse: Trainer: 8. 1 - 0 Rudy, 21. 2 - 0 Babangida, 51.3-0 Oliseh, 62. 4 - 0 Arveladze, 85. 5 - 0 Kreek (e.d.) Jaap Uilenberg Westerveld; Van der Hoeven (75. Goossen), Zeman, Van den Brom (58. Bos), Van Hintum; Perovic, Trustfull, Kreek; Koswal, Curovic (46. Willems), Fortes Henk ten Cate Bijzonderheden Ajax begint de competitie van het seizoen 1997-1998 waar het vorig seizoen geëindigd is, met een thuiswedstrijd tegen Vitesse. Op 1 juni won Ajax met 4-0 door doelpunten van Dani (2x), Overmars en Reuser, maar die uitslag leeft minder voort dan het afscheid van Louis van Gaal, Gerard van der Lem, Frans Hoek, Co Adriaanse, Patrick Kluivert, Winston Bogarde en Arnold Scholten na afloop van de wedstrijd. Trainer Morten Olsen is door ziekte enkele dagen afwezig geweest. Hij arriveert kort voor het begin van de wedstrijd en laat de coaching vanaf de bank over aan assistent Heini Otto. Bij Vitesse spelen de oud-Ajacieden John van den Brom en Michel Kreek. Ook de directeur technische zaken in Arnhem is een oude bekende van Ajax: Leo Beenhakker. Oud-Ajacied Michel Kreek torent boven Mario Melchiot uit. De van Padua overgekomen Kreek scoorde in de Arena, maar helaas voor de Amsterdammer wel in eigen doel. Het betekende de vijfde en laatste treffer van de eenzijdige wedstrijd. Scheidsrechter Uilenberg geeft geel aan de Vitesse-spelers Zeman en Van der Hoeven. Wedstrijdsponsor Umbro kiest Sunday Oliseh tot 'man of the match'. Na de eerste speelronde in de PTT Telecompetitie bezet Ajax de eerste plaats. Tweede staat landskampioen PSV, dat in Waalwijk met 5-1 won van RKC. Commentaar Morten Olsen: 'Deze 5-0 is het beste medicijn voor mijn verkoudheid, maar toch heb ik niet zo'n schitterend Ajax gezien als de uitslag doet vermoeden. Met de tweede helft kan ik min of meer tevreden zijn, zeker niet met de eerste. Maar na de goede voorbereiding die we gehad hebben, is het belangrijk dat er nu ook resultaat is. Dat het spel van beide kanten niet al te flitsend was, is debet aan de Spaanse toestanden die hier momenteel heersen.' 'Het ontbreken van de buitenlandse internationals is geen punt. Daarom is juist gekozen voor een brede selectie.' Ronald de Boer: 'Dit kan wel eens een heel leuk seizoen worden.' Henk ten Cate: 'Dit was een collecieve off-day, we zijn op alle fronten afgetroefd. Met uitzondering van Kreek en Van Hintum waren alle spelers van Vitesse minder snel en minder sterk in het positiespel dan de Ajacieden.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 97