Tijani Babangida opende al na tien minuten de score in Utrecht, waar Ajax uitkwam op een 7-1 overwinning. Daarmee bereikte Ajax na drie wedstrijden de ongekende score van 17 voor en 1 tegen. 16 september valt op 30 september de beslissing in de Arena. Zevenklapper Optimisme was er ook bij de uitwedstrijd tegen FC Utrecht, maar dat het zo bar zou worden voor de gastheren had men vooraf niet gedacht. Belangstellend kon het publiek uitzien naar de duels tussen de gebroeders Witschge, want zo vaak waren die nog niet voorkomen. Blessures of het wisselen van clubs hield een dergelijke confrontatie steeds tegen. Alleen in de tijd dat Richard bij Barcelona en Rob bij Feyenoord speelde schijnen de heren elkaar een keer eerder te hebben ontmoet. En nu dan in de Galgenwaard waar het er al spoedig naar uitzag dat Ajax dit keer een makkie zou hebben door twee snelle goals van Babangida en Tobiasen. Maar het werd toch nog even een echte wedstrijd door de tegengoal van FC Utrecht, de eerste die Ajax in deze competitie, na ruim 200 minuten voetbal, moest incasseren. Maar als Danny Blind de marge weer op twee goals brengt is het hek van de dam en loopt Ajax soepel uit naar 1-7 door Tobiasen, Arveladze, Laudrup en de sterk ingevallen Litmanen waarmee de totale produktie op 17 goals komt, een aantal waar de ploeg vorig seizoen 13 wedstrijden voor nodig had. Ajax won overigens wel eerder met deze cijfers in Utrecht. In het seizoen 1969- 1970 werd DOS-Ajax ook 1-7. Na FC Utrecht was nog niet iedereen overtuigd van de kracht van Ajax. 'Geflatteerd' en 'gemakkelijke tegenstanders' waren dan de argumenten. En: 'Bij een beetje druk vallen er gaten achterin,' Natuurlijk was het nog niet perfect. Hoe kan het ook anders met zoveel nieuwe spelers. Maar als je eerst Vitesse (speelt dit jaar toch Europees voetbal) zoek speelt, vervolgens Fortuna Sittard (vorig jaar moest Ajax tegen de Limburgers vier punten inleveren) kansloos laat en daarna FC Utrecht (de laatste jaren had Ajax daar niet meer gewonnen) behoorlijk het nakijken geeft, dan laat je als ploeg met zeventien doelpunten toch in ieder geval iets zien waar het publiek voor komt. Het zal best wel eens misgaan en Ajax is als team lang niet op het gewenste niveau (wie wel?) maar voorlopig was het voor de toeschouwers genieten geblazen en zag het er in het begin allemaal zeer aantrekkelijk, leuk, fris en vrolijk uit. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 90