tumm Dani stond tegen Fortuna Sittard op wat ooit de nummer-10- positie heette. Hier is hij Fuat usta te snel af. De Portugees kwam tegen de Limburgers niet tot scoren, maar versierde wel een penalty waaruit Frank de Boer 0-3 scoorde. een andere opening van het seizoen voorgesteld. De eerste competitiegoal kwam na acht minuten op naam van Rudy, ontstaan in samenwerking met Sibon en Blind en nog voor de rust gevolgd door een doelpunt van Tijani Babangida, die bal hoog het doel in schoot na een fluwelen pass van Richard Witschge. Vitesse stond erbij en keek ernaar. Ook bij een schot van zo'n vijfendertig meter van Sunday Oliseh, zijn specialiteit, dat als een granaat in het doel plofte. Kort daarop dacht Gerald Sibon: dat kan ik ook, maar de lat lag in de baan van zijn poeier. Spectaculair was het wel. Invaller Shota Arveladze (z'n tweelingbroertje bij NAC mag er ook zijn!) lukte het met die andere invaller Dean Gorré via een één-tweetje er 4-0 van te maken, terwijl Michel Kreek voor Vitesse het drama compleet maakte door de inzet van Peter Hoekstra in eigen doel te werken: 5-0. Het legioen kon tevreden zijn. En dan vooral over de manier waarop het resultaat werd bereikt en dat al zo vroeg in het seizoen met een elftal dat toch nauwelijks het predikaat 'ingespeeld' kon hebben. Wat moet dat worden als dat eenmaal wel zo is? Men kon ook zien dat het team geconcentreerd bezig was te leren van de fouten in het veld en het bij iedere aanval weer probeerde alles beter te doen. Dat er intussen vijf goals werden gescoord was zeer plezierig. Het publiek was het vorige seizoen iets anders gewend. Maar het was pas het begin en één zwaluw... Op herhaling Het vervolg was de eerste uitwedstrijd op vrijdagavond, tegen Fortuna Sittard, en werd een herhaling van het voorafgaande. De Limburgers hadden het vorige seizoen vier punten van Ajax afgesnoept en traditioneel heeft iedere club het vaak lastig in De Baandert. Onbevangen trad Ajax de tegenstander tegemoet en al na 41 seconden kwam het op 1-0 door Gerald Sibon. Dat Tijani Babangida zo hard kon schieten wist hij misschien zelf ook niet, maar zijn 'streep' leverde wel 2-0 op. Een kleine opleving aan Fortuna-kant leverde zowaar een paar kansjes op maar na 3-0 uit een strafschop door Frank de Boer, en twee briljante acties van Michael Laudrup met Shota Arveladze stond wederom 5-0 op het bord. De toch al niet geringe euforie rond de club nam alleen maar toe, ook al deed Morten Olsen z'n best de vreugde wat te temperen door te stellen dat het allemaal nog lang niet ging zoals het moest, hoewel ook hij moest erkennen dat de ploeg bij vlagen heel goed voor de dag kwam. 'Maar ik zag ook mindere periodes en daar moeten we aan werken.' Na de loting voor de UEFA Cup, waarin Ajax werd gekoppeld aan Maribor, is enig optimisme ten gunste van Ajax wel op z'n plaats. De ploeg uit Slovenië is het niet gelukt als winnaar uit de voorrondes van de Champions League te komen. Het werd door Besiktas naar het UEFA-Cuptoernooi verwezen. Na eerst een uitwedstrijd op AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 89