Gerets na afloop. Ook sommige van zijn spelers zagen het niet meer zitten. 'Nog twee van dit soort wedstrijden en ik beëindig subiet m'n carrière,' zei een van hen. Morten Olsen hoorde het allemaal glimlachend aan. 'De spelvreugde bij de spelers was groot. Ik zie het vooral aan de ambities van de spelers zichzelf als voetballer te verbeteren.' Het zou het beeld worden van de verdere ontmoetingen op weg naar de competitiestart. Het nooit eindigende proces van blijven proberen het steeds maar weer beter te doen. Zoals tegen Elche in Spanje waar met 5-0 werd gewonnen en in het prestigeduel tegen Real Madrid, dat met 2-1 won hoewel Ajax meer verdiende en het eigenlijk 3-3 of 4-4 had moeten worden. In ieder geval had Ajax een prima indruk gemaakt en begon de euforie al weer aardige vormen aan te nemen. Open dag Op weg naar de eerste wedstrijd voor eigen publiek was er in de Arena eerst de Open dag. Uiteraard was de belangstelling zeer groot maar niet voor iedereen verliep alles even soepel en aardig. Verwarring rond de kaartjes, alles uitverkocht en toch lege plekken op de tribunes. Dat zag er onlogisch uit, maar was wel verklaarbaar. Lang niet alle bezitters van kaarten hadden de moeite genomen de Open dag te bezoeken en dus bleven er veel plaatsen leeg, terwijl er buiten mensen stonden die graag naar binnen wilden. Jammer dat zij nu teleurgesteld moesten worden. Het lijkt logisch om daar bij een volgende gelegenheid iets anders voor te bedenken. Aardig vol was het wel tegen Grêmio, dat we nog kenden van de wedstrijd om de wereldbeker in Tokio, waar Danny Blind met de laatste strafschop Ajax de vreugde en de Brazilianen de tranen bracht. Met dat in het achterhoofd wilden de gasten absoluut niet verliezen en dat lukte ook. Shota Arveladze kopte in blessuretijd de gelijkmaker in het net ter meerdere glorie van zijn op die dag geboren telg. Dat was op 15 augustus, de laatste wedstrijd voor de aanvang van het nieuwe seizoen 1997- 1998. Niet alleen ons eerste elftal stond voor de aanvang van een nieuwe competitie. Ook Ajax 2 met trainer Jan Wouters en alle jeugd- en amateurelftallen waren inmiddels van start gegaan met hun voorbereidingen. Onder leiding van onze nieuwe directeur Opleidingen Hans Westerhof ontbrak het bij de jeugdteams niet aan het spelen van toernooien in binnen- en buitenland. Uit de vele aanvragen en verzoeken werd gekozen uit aanbiedingen die waren ontvangen vanuit Nederland, Engeland, België en Italië. Door de diverse jeugdelftallen werd met wisselend succes deelgenomen aan de toernooien. De zaterdagamateurs speelden hun verschillende vriendschappelijke wedstrijden in de voorbereiding op de competities, waarin voor de Zaterdag 1 het doel is een gooi te doen naar promotie naar de hoogste afdeling. Opmerkelijk was het bericht dat Imro Wielkens de selectie alweer had verlaten en inmiddels uitkomt in de Spaanse tweede divisie bij Deportivo Numancia. Ook op amateurniveau zijn de Ajax-spelers in trek, getuige ook het verloop van spelers naar andere amateurverenigingen waar de financiële mogelijkheden soms ongekend zijn. Voortvarend van start Wat zal ons dit seizoen gaan brengen? De start op 19 augustus was in ieder geval alleszins voortvarend. De selectie was wat ontmanteld door verplichtingen elders voor de Denen terwijl ook Dani en Litmanen met hun nationale team moesten aantreden. De selectie is evenwel groot genoeg om de afwezigheid van internationals op te kunnen vangen. Gelukkig mochten de Nigerianen thuisblijven, hoewel hun land wel moest spelen. Sunday Oliseh en Tijani Babangida bleven achter omdat Nigeria zich reeds voor de eindrondes van het WK '98 in Frankrijk had geplaatst. Dus waren zij er bij de eerste wedstrijd van het seizoen in de Arena gewoon bij. Natuurlijk in een uitverkocht stadion, zoals bij vrijwel alle thuiswedstrijden het geval zal zijn. Vitesse, toch een club die uitkomt in het Europese voetbal, had zich waarschijnlijk Morten Olsens eerste persconferentie na een officiële wedstrijd van Ajax. Ajax had het enkele dagen zonder zijn zieke directeur betaald voetbal moeten stellen. De 5-0 overwinning op Vitesse noemde hij het beste medicijn tegen zijn verkoudheid, al had hij toch niet een zo flitsend en oppermachtig Ajax gezien als de uitslag doet vermoeden. Vitesse-trainer Henk ten Cate gaf het ruiterlijk toe: zijn ploeg was op alle fronten afgetroefd. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 87

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 87