Op de open dag, op 13 augustus in de Arena, werden spelers en technische staf aan het publiek voorgesteld, waarna onder leiding van Morten Olsen een demonstratietraining gegeven werd. verdienen in de makelaardij. Op 30-jarige leeftijd schoof hij het voetbal aan de kant en met zeven interlandwedstrijden en een doelpunt bleef hij een bescheiden international. Dick van Dijk werd slechts 51 jaar. Spelvreugde De bekende reeks (uit)oefenwedstrijden op weg naar de start van de competitie op 19 augustus begon op 12 juli in Alphen aan den Rijn tegen ARC (0-6) en liep via Germanicus (0-13), Quick '20 (0-8) en Robur et Velocitas (2-7) naar Engeland voor het jaarlijkse UMBRO-toernooi. Dankzij Canal-l- konden de thuisblijvers de wedstrijden van Ajax tegen Everton (1-0) en Newcastle United (0-3) prima volgen, een mooie gelegenheid om alle nieuwe namen en gezichten te leren kennen. De eerste indrukken van onze nieuwe talenten waren niet mis. Vooral Sunday Oliseh, maar ook de anderen maakten indruk en speelden alsof men al jaren het Ajax-shirt om de schouders droeg. Het speelse gemak waarmee het team tegen met name Newcastle United combineerde was heerlijk om te zien en dat werd later nog overtroffen in België tegen Club Brugge, nadat eerst nog tegen Sunderland 0-0 was gespeeld. De Belgen zijn nog confuus van de manier waarop zij van het veld werden gespeeld. De 4-1 was nog maar een magere afspiegeling van de werkelijkheid en, waar het altijd om blijft gaan, de manier waarop was indrukwekkend. 'Die club nodig ik nooit meer uit,' verklaarde trainer Eric De eerste thuiswedstrijd van het seizoen was een replay van de wedstrijd om de wereldbeker in Tokio. Door een doelpunt van Shota Arveladze in blessuretijd werd Grêmio, dat op dat moment met 1-0 voor stond, op het nippertje afgehouden van revanche. blijven herinneren als de speler die Ajax in 1971 op Wembley in de finale van de Europa Cup 1 tegen Panatinaikos op voorsprong zette na een meer dan vloeiende beweging en voorzet van Piet Keizer. Via ONA (Gouda), SW en FC Twente kwam de goalgetter in 1969 naar Ajax (transfersom 680.000 gulden, een record!), de club waartegen hij op 3 november 1968 furore gemaakt had met de historische 5-1 winst in de stromende regen in het Diekman in Enschede. Men heeft het er daar nog over. Lang bleef hij niet bij Ajax. In 1972 vertrok hij al naar Frankrijk waar hij vanuit z'n woonplaats Paul de Vence z'n brood probeerde te er in de Arena weinig meer gespeeld. Daar heeft het publiek mee te maken en niet iedereen zal staan te juichen voor deze ontwikkelingen. Hoe lang is de zondagmiddag al hét moment voor een wedstrijd...? Tijden veranderen snel en zeker in het voetbal, waar menigeen nog nostalgisch terugdenkt aan voorheen: gewoon om de veertien dagen, zondagmiddag, Ajax thuis, half drie, vaste prik. Punt. Dick van Dijk Zoals het was in de tijd dat Dick van Dijk nog in Ajax speelde. Op 7 juli jongstleden overleed de man die wij ons altijd zullen AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 85