Voor Ajax begon de training op 7 juli traditiegetrouw in het Amsterdamse Bos. Natuurlijk heeft de club in eerste instantie geen spelers om er financieel beter van te worden. Ook al zijn er spelers voor grote bedragen vertrokken, er waren er ook die zo de poort uit konden lopen. Zeker Ajax zoekt naar grote talenten om er sportief op het veld van te kunnen genieten en het publiek mooi voetbal voor te schotelen. Het scout spelers en het leidt talenten op die wat extra's kunnen. Zoals dat onder Louis van Gaal het geval was, zal ook Morten Olsen zijn ploeg Ajax waardig laten spelen, misschien een tikkeltje anders maar in ieder geval aanvallend en attractief om het publiek zoveel mogelijk te laten genieten van mooie staaltjes voetbal, al zal er heus nog wel eens een wedstrijd bij zijn die wat minder is. Danny Blind zei het laatst zo: 'Het zullen meestal zeventjes of achtjes zijn, maar er zal ook wel eens een aan het begin van het seizoen. 'Het is niet misselijk wat we gedaan hebben.' Gezien de veelheid aan nieuwe spelers is het des te lastiger om van dit alles op korte termijn een eenheid te maken. En dat nog wel met een nieuwe trainer die toch ook wel enige tijd nodig zal hebben om zich te nestelen in de club. Maar Denen passen zich snel aan en de taal is helemaal geen probleem. Althans, zo was de verwachting toen op 7 juli Morten Olsen zijn manschappen voor de eerste keer bij elkaar had voor de kennismaking en de eerste training in het Amsterdamse Bos, traditioneel onder leiding van Bobby Haarms. Alleen Santos en Litmanen ontbraken. Tien nieuwe spelers in een selectie die maar liefst elf nationaliteiten telt. In welke taal zal er worden gecommuniceerd? Voor Olsen is dat geen probleem. 'Onze eerste vijfje bijzitten.' Hoe kan het ook anders met de komst van tien nieuwe spelers en elf vertrokken Ajacieden, die hoofdzakelijk het buitenland opzochten. Naast de al genoemden gingen verder Dave van den Bergh en Robert Gehring (Rayo Vallecano), Nordin Wooter (Real Zaragoza) en Iwan Gabrich (Merida) naar het Spaanse schiereiland, zag Eli Louhenapessy zijn toekomst bij Udinese in Italië en ging Kiki Musampa richting Bordeaux, terwijl Dennis Schulp (verhuurd aan Volendam) en Menno Willems (Vitesse) het dichter bij huis zochten. Taal Nooit eerder heeft bij Ajax een dergelijke veelheid aan mutaties plaatsgevonden. 'Ik hoop dat het nooit meer nodig is,' verzuchtte Arie van Os bij de presentatie AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 De eerste trainingsdag werd beëindigd met een partijtje op de trainingsvelden bij de Arena. De winnende ploeg vierde de winst zij het slechts voor de foto - als was zojuist de UEFA Cup al binnengehaald. Iwan Gabrich (staand naast assistent-trainer Heini Otto), inmiddels vertrokken naar het Spaanse Merida, was er toen nog bij.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 81