Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst Het was best even lekker, geen voetbal - het afgelopen seizoen was ook niet om over naar huis te schrijven - maar de kriebels kwamen al snel weer op. Al helemaal bij het volgen van de nieuwe aankopen van Ajax. Daaronder waren bekenden, maar ook namen als Shota, Froylan, Andrzej, Benni, Sunday. 'Wie?!' zullen velen gedacht hebben. Inmiddels weet iedereen meer want de oefenperiode liep naar wens en de start van de competitie liet aan duidelijkheid niets te wensen over! Mooi, leuk, speels en aantrekkelijk voetbal met heel veel doelpunten. Vooral dat! Fris en vrolijk ging Ajax van start. n vrolijk De Ajacieden vonden zowel in de voorbereiding als in de eerste competitiewedstrijden veelvuldig het net van de tegenstander. dergelijke invasie van nieuwe namen zal zich niet snel meer voordoen want de eigen jeugdopleiding blijft de hoeksteen van de vereniging. Daar moeten de talenten vandaan komen, vijftien stuks in tien jaar tijd, maar door omstandigheden moest nu even kwalitatief en kwantitatief een inhaalslag gemaakt worden en werd er meer dan normaal buiten de deur gekeken om de selectie op peil te brengen. Want inmiddels heeft ook een flink aantal spelers de club verlaten. Patrick Kluivert, Winston Bogarde (beiden AC Milan) en Arnold Scholten (het Japanse JEF United) waren geen verrassingen. Daarnaast het is natuurlijk niet helemaal onlogisch dat er spelers zijn die wat onrustig worden, bepaalde conclusies trekken en om zich heen gaan kijken bij de komst van zoveel nieuwe talenten. Dat ging overigens niet op voor Marc Overmars, die echter bleef aandringen op toestemming om te vertrekken en met Arsenal een club van zijn keuze vond, terwijl de Engelsen ook nog bereid waren flink in de buidel te tasten. Dan maar niet verder zeuren en als club financieel een flinke slag slaan, als een pleister op de wonde. Veel geld krijgen voor een speler is op zich wel aardig maar het is niet de opzet. Of, zoals penningmeester Arie van Os het in V7 zegt: 'We hebben hem (Overmars) geen contract gegeven tot 2000 om geld aan hem te verdienen. Hij heeft tot 2000 getekend om te helpen Ajax kampioen te maken. Hij was onderdeel van een concept, een technische strategie van Ajax die liep tot het jaar 2000. En daarin is hij meer dan een gewone werknemer.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 79