Ajax 1 is meer dan Ajax Naast het vlaggenschip, het eerste elftal, kent Ajax het tweede elftal, tien jeugdelftallen en vier zaterdagteams. Maar Ajax is meer nog dan zestien voetbalelftallen die allemaal in hetzelfde rood-witte shirt hetzelfde aantrekkelijke voetbal proberen te spelen. Ajax is bovenal een vereniging. Dat is Ajax altijd geweest en dat zal Ajax altijd blijven. Geen scheiding tussen amateurs en clubs, geen in een stichting ondergebracht grootkapitaal maar een echte club, een vereniging in de ware zin van het woord, namelijk van de leden. Met een bestuur dat voortkomt uit de leden en verantwoording aflegt aan de leden. Met een ledenraad die de leden vertegewoordigt. En met ereleden en leden van verdienste, zo benoemd vanwege hun bijzondere inzet voor hun club. Ajax telt op het moment acht ereleden. Dit zijn André Kraan, Henk Timman, Jan Potharst en Wim Schoevaart, die al eerder benoemd waren, en Michael van Praag, Uri Coronel, Arie van Os en Hennie Henrichs, die vorig jaar benoemd zijn, waardoor Donald Feldmann (links) en Jaap Ellerbroek treden toe tot het bestuur van Ajax met respectievelijk de portefeuilles jeugd- en amateurzaken en commerciële zaken. Foto's: Tessa Posthuma de Boer Het bestuur-Van Praag trad aan in 1988. Voor twee van de vijf bestuursleden zit het erop. André Kraan (links op de foto) en Uri Coronel (tweede van links) treden af; de eerste omdat de maximumleeftijd van zeventig jaar bereikt is, Uri Coronel omdat na negen jaar, waarin ongelofelijk veel tot stand gekomen is, de bestuursfunctie niet langer te combineren is met zijn werk. vanaf dat moment het gehele bestuur uit ereleden bestond. Aan die unieke situatie komt nu overigens een einde, want André Kraan en Uri Coronel treden af als bestuurslid. Hun plaatsen worden ingenomen door Jaap Ellerbroek en Donald Feldmann. De ledenraad bestaat sinds 26 juli 1963. Begin jaren zestig was het toenmalige bestuur, onder voorzitterschap van Jan Melchers, de mening toegedaan dat sinds AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 67

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 67