het er vorig jaar wel inzat, maar dat het er door allerlei omstandigheden niet uit is gekomen. Het zat ons niet mee. In sommige gevallen was het pech, in andere onze eigen schuld. De sfeer was niet goed. Er waren een paar vervelende dingen gebeurd, die de eenheid binnen de selectie niet ten goede zijn gekomen. Die zogenaamde Croky-affaire maakte het er in de kleedkamer niet gezelliger op. Er zijn toen van alle kanten fouten gemaakt. Door Croky, maar ook door zaakwaarnemers die sommige spelers het hoofd op hol brachten; door de spelers; door iedereen. Ik weet niet hoe het precies in elkaar stak, maar het was duidelijk dat de sfeer eronder te lijden had. Het was eigenlijk idioot dat zoiets kon ontstaan. Het ging om een paar duizend gulden. Om daar nou zo moeilijk over te doen... Het maakte mij allemaal niet zo veel uit, maar anderen dachten daar anders over.' Knikkende knieën Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Er is een compleet nieuwe selectie geformeerd; er is een nieuwe trainer. De verwachtingen zijn hooggespannen. Witschge: 'We moeten afwachten of het nu inderdaad beter gaat. De voorbereiding was in ieder geval goed. De sfeer is ook heel erg goed en er is vertrouwen. Maar dat zegt weinig. Ieder jaar is het vertrouwen groot. Vorig jaar begonnen we ook niet met het idee: dat wordt helemaal niks dit seizoen. Het zag er op papier ook niet verontrustend uit, integendeel. Maar als er steeds zes, zeven spelers niet inzetbaar zijn, wordt het ook op papier minder AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 43