Romanticus David Endt Coaches en sportjournalisten die filosofisch worden, daar is niets op tegen - als ze maar hun werk blijven doen: ons optimale verstrooiing bieden. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 5 september De Amsterdamse voetballer heeft meer gogmezei een Amsterdammer me laatst. Nergens ter Nederland wordt het Amsterdamse woord gogme in de mond genomen. Gogme (potsierlijk woord, ik krijg er kippenvel en jeuk van) kan derhalve niet worden getoetst aan niet-Amsterdamse voetballers. Hugo Borst in Het Parool van 28 augustus Er is volgens mij maar één wezenlijk verschil tussen de Amsterdamse voetballer aan de ene kant en de Harlingse, Wouwse, Velsense, Rotterdamse of Zierikzeese voetballer aan de andere kant: nergens spelen ze je zo graag door de benen als in Amsterdam. Hugo Borst in Het Parool van 28 augustus Het begon in de Vijzelstraat. Die zoveelste draai in mijn leven. Tegenover de Ajax-bank. Freek de Jonge in Het Parool van 28 augustus Verder zou ik dat foeilijke hotel naast het Centraal Station slopen, de rare plannen met de IJ-oever opschorten, Ajax opdracht geven om tussen nu en vijf jaar een echt, leuk, tof, gezellig Amsterdams stadion te bouwen en die gerookte zalmbak van een Arena zou ik onmiddellijk platgooien. Ook die gore puist aan het Concertgebouw moet eraan geloven. Weg met die foute protserigheid! Youp van 't Hek in Het Parool van 29 augustus 'Die hele sportwereld interesseert me geen fuck.' Johan Derksen in IQ van september watlucb/v, «ha iaïui!» Gaal eist van journalisten net zoveel als van zichzelf. Dat leidt wel eens lot spanningen/ Guus Hiddink heeft dan ook een kans voor open doel gemist door Kluivert willens en wetens te selecteren in plaats van hem tijdelijk te negeren. Charles Taylor in De Telegraaf van 2 september Als immoreel gedrag een selectiecriterium is, dan waren in het verleden ook de gedragingen van Frank Rijkaard (spuwen Rudi Voller), Jan Wouters (elleboogstoot Paul Gascoigne), Ronald Koeman (goedpraten doodschop Hans Gillhaus)/shirt van Lothar Matthaus afvegen aan achterwerk) en Ruud Gullit (weglopen uit WK-trainingskamp) niet geheel brandschoon. Zij werden echter, terecht op basis van hun sportieve prestaties, benoemd tot lid van verdienste van de KNVB en/of geridderd in naam van Oranje. Frans van den Nieuwenhofin Voetbal International van 3 september Bij Dordrecht '90 koestert men geheel eigen opvattingen wat betreft gezonde voeding. In de weekbrief van de club wordt de spelers van zowel de A-, B- als C-jeugd patat-met in het vooruitzicht gesteld. 'Zo slecht is de' carrière van Richard Witschge, Bryan Roy en Frank Ronald de Boer nou ook weer niet verlopen,' laat de Dordtse diëtist weten. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 3 september Als geen ander begrijp ik dat u, sportjournalist, uw werk moet doen. De mensen horen nu eenmaal liever een sportman iets onbegrijpelijks zeggen dan dat ze een boek lezen dat boven hun pet gaat. Freek de Jonge in Het parool van 4 september Clarence Seedorf vraagt bij de FIFA of hij in het vervolg de strafschoppen van veertig meter mag nemen. Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 3 september Stefan Postma stapte na afloop van FC Utrecht-Ajax als een dood vogeltje uit de kleedkamer. Taco van den Velde Geert Jan Darwinkel in Voetbal International van 3 september Het klinkt cru, maar de tragische dood van Lady Di heeft ons deze week ongetwijfeld nog meer journalistiek gewauwel over Patrick Kluivert bespaard. Victor Deconinck in Voetbal International van 3 september 'We beseffen ook dat we met ons programma veel irritatie opwekken. Met onze houding, door de manier waarop we vragen stellen. We willen niet bewust irriteren, maar we gaan het ook niet bewust uit de weg.' Frits Barend in Voetbal International van 3 september AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 239

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 239