Dam, Ajax, Wallen? Wat maakt Amsterdam tot de meest bekeken stad van Nederland? Buitenstaan Öers geven het antwoord Het allermooiste van de sport is toch de samenvatting: kort Theodor Holman in Nieuwe Revu van 13 augustus samenstelling Michel Sleutelberg Terwijl de topspelers het Nederlandse voetbal aanzien gaven, volgden minder getalenteerde spelers in Zeist trainerscursussen. Johan Derksen in Voetbal International van 30 juli Sunday Oliseh heeft om begrijpelijke redenen een aanbieding van Sheffield Wednesday afgewezen. Bert Nederlof in Voetbal International van 30 juli De overrompelingstactiek, het Wij-zijn-Ajax-wij-zijn-de-besten- gevoel. Die uitstraling is weg. Maar dat kan eigenlijk ook niet anders met een selectie waarvan de helft van de spelers slechts drie weken Ajacied is. Ted van Leeuwen in Voetbal International van 30 juli 'Televisie heeft een enorme impact. En mensen zien graag iets uit Nederland als ze in het buitenland zitten. Het Ajax-gevoel noem ik dat.' Lodewijks Bouwens (directeur Wereldomroep) in IQ van juli/augustus Wat zou moeilijker zijn: Kousbroek naar Ajax brengen, of het volk naar Dante? W. Woltz in NRC Handelsblad van 7 augustus De Studio Sport-uitzendingen zijn in een paar jaar van drie uitzendingen per week naar 31 uitzendingen per week gegaan, en nu valt het pas op dat de cracks elders zitten en de krukken in Nederland. Theodor Holman in Nieuwe Revu van 13 augustus Of men dat nu wil of niet, het huidige tijdsgewricht is er alweer geruime tijd een waarin men zich van de ander mag onderscheiden. Omdat het voetbal een extreme metafoor van het werkelijke leven is, is onderscheiding daar inmiddels van levensbelang. Chris van Nijnatten in Algemeen Dagblad van 25 augustus Nu gaat de nieuwe directeur van C de F Barcelona naar de perszaal. In de gang gaan Louis' gedachten naar eikels in het Spaans. Net wist 'ie het nog. De eerste de beste die hem gaat zeggen dat Skonto Riga met 8-0 verslagen had moeten worden, zal door hem behoorlijk hard worden terechtgewezen. Jan Mulder in de Volkskrant van 18 augustus Binnenkort in Trouw, een mooi interview met de laatste Nederlandse voetballer in de eredivisie. Johan Woldendorp in Trouw van 25 augustus Doen we het in Rotterdam met of zonder Patrick Kluivert? Wat mij betreft doen we het met Kluivert. Oké, Patrick heeft een voorbeeldfunctie en speelt doktertje op een manier die niet de mijne is. Dat kan met leeftijdverschil te maken hebben, maar ook met 't ontbrekende sex-appeal van mij en mijn drie vrienden. Bovendien wint wantrouwen tegenover de gossip-pers die oordeelt over Kluivert het van mijn mening over zijn privé-leven. Frits Barend in Nieuwe Revu van 27 augustus Een cursus abseilen of een touwladder zou de sportverslaggevers van dienst kunnen zijn in de Amsterdam Arena. Keerzijdein de Volkskrant van 18 augustus De grootste concurrent van de Arena is in Rotterdam, maar in De Kuip regent het op de perstribune en de grootste pechvogel zit daar inderdaad ter hoogte van de cornervlag. Keerzijdein de Volkskrant van 18 augustus 236 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 austus 1997 Niet lang geleden werd ik gebeld vanuit Frankrijk. Een collega van een zichzelf respecterende sportkrant met de brandende vraag of Patrick Kluivert een etter was (hij gebruikte het woord conen of ik kon voordragen uit het grootboek der Ajax- etterigheid. Nee, dat kon ik niet. Ik bedoel, ik ken Kluivert niet en al die ontsporingen van hem heb ik van afstand gevolgd en niet via De T. of nog ranziger bronnen. Mart Smeets in Nieuwe Revu van 13 augustus Het prettige van de werkwijze van een groot deel van de Nederlandse sportpers lijkt mij dat we ons journalistiek verre

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 236