in het voetbal een dode of rijdt Arnold Scholten plotseling zonder benen rond. Kijk, als er spelers zijn die driehonderd miljoen gulden kosten zet dat mensen op bepaalde ideeën. Dat is toch zonneklaar? Op de beurs in Londen werd laatst het gerucht verspreid dat Ruud Gullit dood was. De aandelen van Chelsea kelderden onmiddellijk. Er zijn dus mensen die aan zo'n gerucht geld hebben verdiend. Moet je je voorstellen wat er gebeurt als Gullit echt dood gaat... Bizar, ja.' AAooie liedjes 'Zingen zie ik niet als mijn beroep. Het gaat mij niet om succes, een mooie carrière of een goed gevulde bankrekening. Zingen ligt besloten in mijn hart. Wat voor mij telt is: mooie liedjes schrijven. Of: zorgen dat een optreden nóg beter verloopt. Mannen als Johan Cruijff en Wim van Hanegem zijn ook altijd bezig met het uitleggen, veranderen en verbeteren van het spel. Waar en wanneer dan ook. Soms krijgen ze daar veel geld voor. Maar ze zouden het ook doen als ze er niets voor krijgen. Voetbal is hun leven; voetbal zit ze in het hart. Ze zullen er altijd mee doorgaan, ze zijn er mee vergroeid. Dat heb ik met muziek.' 'Cruijff is mijn eeuwige favoriet. Ik ben een onvoorwaardelijke Cruijffiaan. Hij ouwehoert, maar soms zegt hij opeens iets waardoor je weet dat hij de allerbeste is. Cruijff is mijn held, veel meer dan welke zanger dan ook. In september 1973 vertrok Johan Cruijff naar Barcelona. Hoe kon dat in godsnaam? De foto dat hij een zevenjarig contract bij Ajax tekende hing boven mijn bed: het bewijs dat Cruijff helemaal niet naar Barcelona kon. Maar ja, het stond in de krant. Het deed echt pijn. In 1971 overleed mijn moeder. Ik weet niet of het vertrek van Cruijff me even veel deed als de dood van mijn moeder, maar het kwam in de buurt.' 'Van Hanegem is ook geweldig. Hij schopte zijn tegenstanders het ziekenhuis in, maar kwam dan wel de volgende dag met een bloemetje langs. Hij wordt nu een beetje als een dorpsgek neergezet. Maar hij heeft gelijk door die vijf spelers uit de selectie van AZ te zetten. Als wij als band zouden vinden dat één van ons niet goed genoeg is, hebben we het recht hem eruit te zetten. Met iemand die dan ook nog eens via de rechter gaat proberen z'n plaats terug te krijgen, zou ik helemaal niet willen samenspelen. Waar is de trots, het gevoel van eigenwaarde van die jongens? Als een trainer zegt dat je niet goed genoeg bent voor het eerste, stap je toch zelf op? Maar wat doen die gasten? Ze proberen via de rechter hun plaats terug te krijgen. Zo dom. Ze hebben hun eigen carrière verziekt. Noem mij een trainer in Nederland die dergelijke zeikerige, giftige tweedrachtzaaiers erbij wil hebben?' 'Als een plaat klaar is, komt er een totale gelukzalige vermoeidheid over je heen. Je bent landskampioen geworden; je hebt het gehaald. Daarna pluk je daarvan de vruchten: je mag Europees voetballen - optreden, toeren, dat is voor ons als spelen in de Champions League. Een bevrijding. Ik word dan weer losgelaten. Optreden, dat is uiteindelijk waar het om draait.' 'Eigenlijk ben je altijd tevreden met een nieuwe plaat. Dit keer was de euforie groter dan anders. Ik heb tijdens de opnames veel geleerd. Ik zing nu zo'n jaar AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 221

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 221