en virtueel Europa-Cupwinnaar eeuw. door Rik Planting foto's Tessa Posthuma de Boer Profvoetballer zou hij worden. Bij Ajax. Toen Johan Cruijff uit zijn leven werd gedreven door strenge katholieke paters, verloor Rick de Leeuw (1960) zijn gedroomde carrière uit het oog. Nadat hij de Engelse punkformatie The Jam had gezien wist hij wat hij echt wilde: voetballen op gitaren, met bier erbij en meisjes. Ruim vijftien jaar is hij intussen zanger van Tröckener Kecks. Met 'Dichterbij dan ooit' brachten de Kecks onlangs hun elfde cd uit: hartverscheurend mooie ballads, afgewisseld met kolkende rock 'n' roll. Passages uit een gesprek met een gepassioneerd zanger, een virtuele Europa-Cupwinnaar en een doctorandus Nutteloze Kennis. 'Voetbal is een heel wat interessanter onderwerp dan de benzineprijs.' - Leeuw: 'Als ik in het bestuur van t, zou ik het hele elftal nu verkopen. Met cfat geld kun je nog een paar van die IViions bouwen, desnoods met een ithaven ernaast. Daar heb je tenminste laan. Je moet nu toeslaan. Die hele ^^fc-smarkt stort over vijfjaar in, dan er geen speler meer gekocht of verkocht. Voor Clarence Seedorf moet nu driehonderd miljoen gulden worden betaald. We weten toch allemaal hoe dit verder gaat? Twintig jaar terug gingen er dergelijke idiote bedragen om in de muziekwereld, tien jaar geleden was het de kunsthandel, nu is het voetbal. Op een goed moment ontstaat ruzie, ontploft ergens een bom en zit er een schilder zonder benen in een rolstoel. Straks valt er AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 219