'Deze foto is genomen in augustus 1981 bij een wedstrijd van Ajax tegen AZ tijdens een Amsterdam-700-toernooi, maar die wedstrijd is niet de reden geweest om deze foto er speciaal uit te pikken. Ook niet de periode of de mensen die erop staan, want iedere periode heeft wel iets bijzonders, met weer andere mensen en elke periode heeft leuke foto's opgeleverd. Het is een zwart-wit foto; zwart wit vind ik voor voetbal leuker dan kleur. Hij speelt zich bovendien in het zestienmetergebied af, en daar is het het spannendst. Het publiek kan van wat er tactisch op het middenveld gebeurt ook zeer genieten, maar voor een fotograaf is wat er dicht bij het doel gebeurt spannender. Een ander element is dat de foto is gemaakt in het oude Olympisch stadion in Amsterdam, waar Ajax z'n 700- toernooien speelde voorafgaand aan het begin van de competitie. Die zomeravonden boden prachtige mogelijkheden, als het kunstlicht al aan was terwijl het nog licht was - vandaar die wolkenpartijen op de achtergrond. Dat gaf een vreemd, maar ook warm effect.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 Robert Collette (geboren op 10 september 1941 in Rotterdam) is al 34 jaar (sport)fotograaf. Na de fotoschool in Den Haag gevolgd te hebben, begon hij als algemeen fotograaf. Toen hij zich als zelfstandige gevestigd had, fotografeerde hij naast architectuur en mode ook sport. Tegelijk werkte hij gedurende tien jaar als cameraman voor televisie. Sinds hij vast voor Voetbal International kwam te werken, heeft Collette zich toegelegd op voetbalfotografie.

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 208