JMBNO ik echt het gevoel: dat is mijn club - net zoals die andere 75.000 leden van de supportersvereniging dat gevoel hebben. Ik heb eigenlijk geen favoriete Ajacied: het hele elftal is mijn favoriet.' Negen minuten voor de rust dalen de twee vrouwen af naar het veld voor de overdracht van het Miss-dom in het zicht van de vijftigduizend supporters. Yvonne laat weten dat ze 'mede dankzij de supporters' een fantastisch jaar heeft gehad. Renata geeft ten overstaan van het hele stadion toe dat ze toch wel een beetje zenuwachtig is. Desondanks leest ze vlot en accentloos de namen van de sponsors die een prijs beschikbaar stellen voor het cameraspel. Het kratje bier van Grolsch wordt met luid gejuich ontvangen. Voor de zoveelste keer gaat ze vervolgens met Champy ('mijn maatje') op de foto. Het is de bedoeling dat Renate dit seizoen tijdens de wedstrijden samen optrekt met de Ajax-mascotte en dat ze zal fungeren als co-presentator van het Ajax-journaal. Voor de supportersvereniging moet ze regelmatig het land in om haar gezicht te laten zien bij regionale activiteiten. Daarnaast werkt ze in het Almelose Twenteborg Ziekenhuis als sterilisatie assistente. ('Wij steriliseren medische hulpmiddelen, zoals injectiespuiten en verband.') Vijf dagen per week en een paar keer per jaar weekenddienst. Is dat wel te combineren met haar functie van Miss Ajax? 'Jazeker, mijn baas is gelukkig heel behulpzaam. Als ik vrij moet hebben en ik meld het bijtijds, kan ik altijd weg. Mijn collega's hebben ook al aangeboden om zo nodig diensten met me te ruilen.' Brutaal zijn Tegen het einde van de wedstrijd moet Renate weer naar beneden om op de foto te gaan met de Man of the Match. Lichte paniek als blijkt dat de snelste weg naar beneden is afgesloten door een dichte deur, maar de gewone trappen bieden uitkomst. Als Miss Ajax langs de kant van het veld staat, wordt omgeroepen dat Oliseh vandaag de gelukkige is. Renate knikt instemmend. Ze wacht geduldig tot ze wordt geroepen om op de foto te gaan met de Nigeriaan, die vandaag nog geen zoenen van haar krijgt. In de overvolle perskamer moet Renate zich na de wedstrijd beschikbaar houden voor interviews. Zowaar meldt zich een Afrikaanse journalist met enkele vragen. What is your advice for Ajax? vraagt hij. Keep on playing the same game,' antwoordt ze professioneel. Samen met Yvonne maakt ze in het spelershome kennis met wat Ajacieden en hun partners, onder wie Peter Hoekstra en zijn vriendin, Benni McCarthy, Danny Blind en Frank de Boer. 'Hoe bevalt het?' vraagt Dean Gorré vriendelijk. Ook Bobby Haarms krijgt een handje: 'Een echte Miss Ajax moet brutaal zijn, op mensen af durven stappen,' is zijn advies voor de nieuwe Miss. 'Maar zo ben ik eigenlijk helemaal niet', verklapt ze als ze terugwandelt naar haar auto. 'Het zal mij benieuwen of ik erg veranderd ben aan het eind van het seizoen.' Het loopt al tegen middernacht als Renate en haar vriend het bijna verlaten parkeerterrein op lopen. Hun wacht nog een rit van bijna twee uur naar huis. Ze is toch wel tevreden over haar eerste competitiewedstrijd in de Amsterdam Arena. 'Ik heb een slapeloze nacht gehad, maar toen ik er eenmaal was ging het prima. Het hoogtepunt van de dag? Dat was natuurlijk de wedstrijd zelf.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 202