parkeerdek van de eerste ring het draaiboek van de avond. Yvonne vindt het jammer dat Michael Laudrup er vanavond niet bij is. 'Maar het is goed dat Babangida en Ledezma niet naar Nigeria hoeven,' zegt Renate. 'Babangida en Oliseh,' corrigeert Yvonne haar. Ze praten over het zoenen van de speler die straks tot Man of the Match zal worden gekozen. Yvonne: 'Ik zal je zeggen: sommigen zijn zo bezweet, die wil je niet eens zoenen als je ze van het veld ziet komen.' Tegen half zeven arriveert kapper Coos de Joode, die Edwin van der Sar en Fred Grim tot zijn vaste klanten mag rekenen. Hij zal zich het hele seizoen ontfermen over het haar van Miss Ajax, samen met zijn kapster Marjolein. Eén tafel in de perskamer komt vol te staan met koffers vol make-up en kappersbenodigheden. Enkele tientallen journalisten, sommigen met gefronste wenkbrauwen, slaan uit hun ooghoek dit ongewone tafereeltje gade. Ajax-medewerker Joop Leeuwendaal deelt de persmappen uit met gegevens over de wedstrijd van vandaag. Aandachtig leest Renate de informatie door, terwijl Coos en Marjolein de krulspelden inzetten. Yvonne steekt een sigaretje op. 'Eindelijk kan ik dat hier doen.' Ze legt uit dat een Miss in functie niet mag roken en drinken. In de perskamer wordt het steeds drukker, maar Renate blijft rustig op haar stoel zitten. De finishing touch is voor Coos: met een krultang creëert hij links en rechts wat pijpenkrullen. Feestelijk jaar Een krap kwartiertje voor aanvang van de wedstrijd nemen Renate, haar vriend Gerwin én Yvonne plaats op de perstribune. De Miss draagt vanavond een donkerblauw mantelpakje, een wit truitje en een gouden kettinkje met het Ajax-logo. Na het eerste fluitsignaal wordt al gauw duidelijk dat Renate een voetballiefhebber is. Ze leeft mee met de spelers. 'Zonde,' fluistert ze als Hoekstra een bal op zijn hak krijgt of Ronald de Boer een bal over de zijlijn speelt. 'Zo moet het,' is haar commentaar als Oliseh Vitesse-keeper Sander Westerveld verslaat met een fantastische poeier. 'Hij is echt overal,' zegt ze bewonderend. 'Sunday Oliseh, olé, olé,' zingt de F-side. 'Nou zitten ze weer bij elkaar, dat brengt toch de sfeer terug,' concludeert Miss Ajax. Met gejuich begroet ze alle vijf de doelpunten. Het zou wel eens een heel feestelijk jaar voor Ajax en zijn Miss kunnen worden. Ze legt uit waarom juist Ajax haar zo aanspreekt als voetbalclub. 'Mijn vriend is al jaren helemaal gek van voetbal en dan vooral van Ajax. Langzamerhand ben ik daarin meegegaan. Het is moeilijk om uit te leggen waarom dat precies is, het is een gevoelskwestie. Als ik Ajax zie spelen, heb AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 201

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 201