Het zijn niet de kampioenen die onsterfelijk zijn, het zijn de De visie van Morten Olsen mooie kampioenen door Raymond Bouwman foto's Louis van de Vuurst De voorbereiding en de competitiestart hadden slechter kunnen verlopen. Af en toe was het nog even wennen voor de nieuwe formatie van de nieuwe trainer. Er zaten juweeltjes van wedstrijden bij, waarbij het water uit de mond liep van iedere voetballiefhebber. Maar bij iedere dreigende euforie deelde Morten Olsen mee dat hij ook nog tekortkomingen had gesignaleerd. Ook bij Olsen overheerst echter de tevredenheid. Van een droomstart wil hij niet spreken. 'Dat is voor mensen die slapen,' zegt de Deen. ■sen: 'Vanaf het moment dat ik fact tekende heb ik vijf maanden 1 om me bekend te maken met de club en de spelers. Dat was een groot voordeel voor mij. In die tijd heb ik de inventaris opgemaakt. Ik wist dat de groep groter moest worden. We wisten dat Kluivert en Bogarde weg zouden gaan. Ik heb met het bestuur overlegd hoe de selectie op peil gebracht kon worden. Als gevolg daarvan zijn er veel spelers gekocht; meer dan we hadden gedacht. Dat had te maken met de situatie op de spelersmarkt. Zorgen heb ik niet gehad over de sterkte van de selectie. Het vertrek van Kluivert, Bogarde en later ook van Overmars vond ik jammer. Zij hadden bewezen in het Ajax-systeem te passen. Dat is niet voor iedere speler weggelegd. Het heeft niet alleen met voetbalkwaliteiten te maken. Het gaat ook om de persoonlijkheid van spelers. Aangezien het onmogelijk is om van alle nieuwe spelers de persoonlijkheid door en door te kennen, is het ook een AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 19

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 19