mochten naar de finale in de RAI. 'Een week voor de finale zijn we bij elkaar gekomen op de Toekomst om ons voor te bereiden, bijvoorbeeld door vast wat te oefenen met lopen. 1 Juni was de grote dag. We moesten al om twaalf uur aanwezig zijn om te kunnen oefenen op het podium. Er was geen sprake van rivaliteit. Gewoon een groep meiden onder elkaar die er wat van wilden maken. Ondanks de spanning hebben we nog gezellig met elkaar een hapje gegeten.' Na het showen van de voetbaltenues, de badpakkenparade en de opkomst in avondkleding werden de elf Missen aan het eind van de avond nogmaals op het podium geroepen voor de uitslag van de verkiezing. 'Voor mezelf had ik de top drie al klaar en daar zat ik dus absoluut niet bij. Ik ging dus lekker relaxed op het podium staan. Toen ik hoorde wie drie en twee geworden waren, had ik al het gevoel dat er iets niet klopte. Daarna hoorde ik ineens mijn eigen naam. Ik was volkomen overdonderd en dacht: dit is onmogelijk. Pas als je dan je familie op ziet springen en juichen, besef je dat het echt waar is dat je gewonnen hebt.' Draaiboek De nieuwe Miss Ajax wordt dit seizoen begeleid door Nico Smith, hoofdredacteur van Ajax Life. Dat Renate begeleid wordt door iemand van de supportersvereniging is niet zo vreemd. Een jaar of drie geleden kwam Jan Buskermolen, toen nog commercieel manager bij de supportersvereniging, namelijk op het idee van de Miss-verkiezing. Miss Ajax zou als gastvrouw en gezicht van de supportersvereniging en van Ajax kunnen fungeren. Ook Ajax zag wel wat in een eigen Miss, die wellicht zou kunnen bijdragen aan het verkorten van de lijn met de supporters. En zo werd Renée de Best in de Utrechtse Jaarbeurs in 1995 gekozen als eerste Miss Ajax, in aanwezigheid van vele duizenden leden van Supportersvereniging Ajax. Vandaag is niemand van de supporters vereniging aanwezig om Renate te begeleiden - Nico Smith is ziek -, maar Yvonne de Baay toont zich een ware steun en toeverlaat van haar opvolgster. De twee Missen bespreken op het betonnen AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 199

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 199