bijvoorbeeld veel van. Ik hou zelf veel van R&B, en daar besteed ik best veel geld aan, net als aan mijn installatie. Want als die niet goed is, dan heb je ook niets aan goede muziek, of het nou thuis is of in de auto. Ik heb niet echt een bepaalde favoriete band of zanger, maar het is wel zo dat als ik terug rijd van een wedstrijd de muziek wat rustiger is dan wanneer ik naar de club toega.' Geld 'Laat ik het zo zeggen: geld is niet belangrijk, maar wel verdomd gemakkelijk. Vroeger voetbalde ik wel maar verdiende ik er geen geld mee, nu is dat heel anders. Als ik pas mijn salaris heb, koop ik ook vaak meteen dingen die ik leuk vind zoals muziek of kleding. Ik besef wel dat ik in een bevoorrechte positie zit. Heel veel vrienden hebben het niet zo breed als ik, terwijl ze wel heel hard werken. Het betalen in een café of als we uit eten gaan betaal ik dan ook. Daar word ook niet gek over gedaan, dat doe ik automatisch en dat vind ik ook logisch. Het feit dat wij nu best veel verdienen, legt niet plotseling extra druk op mij, daar kan ik wel goed mee omgaan.' Aandelen 'Ik ben nu bezig om alles rondom aandelen en beleggen een beetje door te krijgen, gewoon omdat me dat interesseert. Je ziet dat veel jongens het doen, je kunt er toch als het een beetje goed gaat snel wat geld mee verdienen, in ieder geval sneller dan wanneer je het op de bank zet. Het is best leuk om je er mee bezig te houden, maar ik wil het eerst een beetje goed door hebben.' Zaakwaarnemers 'Sinds mijn contract is ingegaan, heb ik ook een zaakwaarnemer. Via Dennis Schulp ben ik bij Rob Jansen terecht gekomen. Ik spreek hem zo af en toe, en dan alleen voor zakelijke dingen en dat kan heel nuttig zijn.' Studie 'Ik heb eerst de Mavo afgerond, toen ben ik naar de Meao gegaan, daar heb ik de eerste twee jaar gedaan en vijf certificaten gehaald. Met mijn laatste jaar ben ik toen gestopt, dat was niet meer te combineren met het voetbal. Vervolgens ben ik met mijn middenstandsdiploma begonnen, maar met het examen zat ik in Amerika met het tweede, dus dan moet je weer een half jaar wachten. Nu ben ik gewoon een beetje aan het zoeken wat ik kan gaan doen en wat past bij de trainings- en wedstrijddagen. Ik heb zoveel vrije tijd nu ik niet met het eerste meetrain dat je dan wel wat moet doen, anders heb ik het idee dat ik gewoon mijn tijd zit te verprutsen, want alleen maar uitslapen doe ik ook niet meer.' Toekomst 'Ik zeg nu dat ik geen trainer zou willen worden, maar dat hoor je wel vaker. Maar daar denk ik nog niet zo over na. Ik wilde altijd voetballer worden, nooit wat anders en dat gaat voorlopig goed, hoewel het nu moeilijk begint te worden. Het is gewoon vervelend dat ik een A-contract heb en soms met het eerste mocht meedoen, en dat je nu opeens weer alles met het tweede moet doen. Dat is toch wel weer een beetje wennen. Het is niet zo dat ik minder mijn best doe, maar echt leuk is het niet. Maar dat lijkt me logisch. Ik heb nog twee, drie jaar de tijd om een basisplaats te krijgen, maar ik weet nu niet echt waar ik sta.' Amsterdam 'Ik ben er geboren en heb er tot mijn vierde gewoond. Vervolgens zijn we naar Almere verhuisd, waar ik nu nog steeds met mijn ouders woon. Dus het is voornamelijk Almere wat ik me kan herinneren. Toch is Amsterdam met het voetballen en het uitgaan veel leuker, maar ik woon liever in Almere. Daar is het rustiger, weinig verkeer en mijn vrienden en familie wonen er. Ik zit voorlopig ook prima bij mijn ouders en bij mijn zusje, dus daar verandert voorlopig ook niet veel aan, denk ik.' Hobby's 'Voetballen en muziek luisteren doe ik het liefst. Ik voetbal ook nog wel in mijn vrije tijd op straat, verder af en toe karten, tennissen en snookeren met vrienden.' Geluk 'Geluk is voor mij dat je altijd gezond blijft. Dat vind ik echt. En dan maakt het niet uit hoeveel geld je hebt. Gewoon met je familie bij elkaar. Mijn tante is kort geleden overleden en juist op dat soort momenten besef je hoe goed we het eigenlijk hebben. Zoiets wens je echt niemand toe.' Buitenland 'Ik blijf voorlopig het liefst bij Ajax, ook dicht bij mijn vrienden en familie, maar op zich is het buitenland ook best een uitdaging met prettige dingen als fijn weer en prettiger leven.' Kleur 'Vroeger was rood en dan vooral het rood van Ajax mijn favoriete kleur, maar dat is nu niet echt meer zo. Mijn hele kamer hing ook vol Ajax-dingen en ik had ook een rood-wit Ajax-dekbed. Ik heb nu niet echt een bepaalde favoriete kleur, de kleuren in mijn kamer zijn nu bordeaux-rood en zalmkleurig, maar dat kan zo weer veranderen. Maar er is volgens mij geen enkele club die dat tenue draagt.' Bijnamen 'Ja, laten we daar maar over ophouden. Iedereen in ons team heeft wel een paar bijnamen, maar daar ga ik het niet over hebben, ha, ha! Ik heb er al zoveel, maar dat is voor de voetballers onderling.' Karakter 'Ik ben vrij rustig en kijk meestal eerst de kat uit de boom. Maar als mensen bij mij over een bepaalde grens gaan, dan kan ik heel vervelend worden, maar dat gebeurt bijna nooit. Verder hangt mijn gedrag af van mijn omgeving. Als je met vrienden bent, gedraag je je automatisch anders dan bijvoorbeeld thuis. Verder ben ik niet zo snel onder de indruk van bepaalde dingen. Bij mijn debuut was ik ook niet heel erg nerveus, je moet er gewoon staan en voetballen, Ik ben in ieder geval niet iemand die echt op de voorgrond treedt.' AJAXMAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 195