TOo Splinter door Erik van Leeuwen foto Louis van de Vuurst Familie 'Mijn familie betekent echt een heleboel voor mij, heeft me ook vanaf het begin gesteund. Toen ik negen jaar was ging ik naar Ajax, en steeds hebben mijn ouders mij gehaald en gebracht. Nu ik zelf vervoer heb steunen ze me door naar wedstrijden te komen kijken. De familie van mijn vaders kant stond ook helemaal in het teken van het voetbal, dus is het mij met de paplepel ingegoten.' Geloof 'Ik hecht niet veel waarde aan een bepaald geloof. Ik geloof in mijzelf, maar ik heb niet iets waar ik op kan terugvallen als het slecht gaat. Maar dat mis ik ook niet, ik heb het ook niet nodig. Ik weet dat ik het zelf kan, iets anders heb ik niet nodig. Bijgeloof betekent echt 0,0 voor mij. Ik ben meestal binnen vijf minuten klaar met omkleden, en dan ga ik niet bepaalde dingen eerst aantrekken. Ik pak wat ik het eerste kan pakken en dat is het. Ik begrijp wel dat andere spelers er wel aan doen, dat moet iedereen voor zich weten.' Kleding 'Kleding is wel belangrijk voor me. Ik zie er meestal netjes en verzorgd uit. Maar ik heb ook wel eens tijden dat ik alleen maar in een trui en joggingbroek rondloop. Er wordt niet veel over kleding gepraat, maar de meeste jongens zien er wel verzorgd uit. Als je dan eens wat nieuws aan hebt, dan hoor je wel meteen of het mooi gevonden wordt of niet. Ik volg de mode niet echt, maar als ik iets leuks zie dan koop ik het meestal wel.' Vriendschap 'Op zich heb ik niet zoveel heel goede vrienden, er zijn een paar jongens en meiden en mijn vriendin die ik tot mijn echte vrienden reken. Verder heb ik wel een grote groep vrienden waar ik in mijn vrije tijd veel mee doe, bijvoorbeeld snookeren of kaarten. Ik heb twee echt goede vrienden met wie ik het meest optrek en die vertrouw ik ook echt. Bij Ajax trek ik het meest met Kofi Mensah op en zijn er verder genoeg jongens die ik ook naast het voetbal zie. Ik denk dat je wel kunt zeggen dat het tweede een vriendenelftal is.' Muziek 'Muziek is voor mij heel erg belangrijk. Ik vind het heel leuk om de nieuwste muziek te hebben en daar doe ik dan ook heel veel voor. Een paar jongens die ik ken zijn zanger, en daar leen ik E OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 194