Tom Sier moest en zou per se voetballer worden. 'Dit was de E1 van Volendam. Het prille begin van mijn carrière. Ik was denk ik een jaartje of acht. Ik moest en zou voetballen. Gerald Vanenburg was altijd mijn idool. Hoe die iemand op de vierkante meter kon passeren, dat was geweldig. De E1 was wel een heel talentvol elftalletje met onder anderen Rene Binken. De keeper op de foto leeft helaas niet meer. Hij kwam op zijn twintigste om bij een auto- ongeluk.' 'De C2, met "Zoetje" als keeper. Edwin Zoetebier dus. Het klopt trouwens inderdaad dat ik alleen maar wilde voetballen. En dat terwijl we niet eens een "echte" voetbalfamilie hebben. Een paar ooms van mij hebben trouwens wel het eerste van Volendam gehaald. Maar ik was gewoon altijd bezig met de bal. Ik heb ook geen andere talenten zoals velen bij ons dat wel hebben in Volendam. Ik kan bijvoorbeeld niet mooi zingen, ik kan wel mooi meeschreeuwen, maar dat is weer wat anders.' Sier in actie. 'Een van mijn eerste eredivisiewedstrijden. We wonnen met 4-1 van MVV. Ik was negentien toen ik bij Volendam mijn debuut maakte in de eredivisie. Dat was uit tegen NEC en ik stond in de spits. Dat klinkt natuurlijk vreemd, een verdediger in de spits, maar we moesten iemand hebben die een bal vast kon houden en dat kon ik. Vandaar. Trouwens, ik denk dat ieder jongetje als hij klein is spits of aanvaller wil worden. Doelpunten maken is en blijft het mooiste wat er is. Ik heb in mijn gehele carrière zeven goals achter mijn naam staan en dat vind ik eigenlijk te weinig. Toen ik net begon met mijn profcarrière speelde ik linkshalf. Later in het eerste van Volendam zakte ik nog een linie terug en werd ik linksback.' Het eerste van FC Volendam. 'Ik heb nooit gedacht dat ik mijn hele leven bij Volendam zou voetballen. Een voetballer met sportieve ambities wil steeds een stapje hoger, leder jaar worden de betere voetballers van Volendam verkocht. Dat is jammer, maar wel de realiteit. En op een gegeven moment weet je dat je aan de beurt bent. Heerenveen was de eerste echte club die concrete belangstelling toonde. Binnen drie dagen was alles rond en had ik een contract bij Heerenveen getekend. Dat was in het seizoen '93-'94. De competitie was al een stuk of tien wedstrijden aan de gang toen ik de overstap maakte. Toch vond ik het een erg moeilijke beslissing. Ik bedoel, je was toch van je dorp af en dan naar het onbekende Heerenveen...' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1 997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 190