Thomas Cornelis Maria Sier werd zevenentwintig jaar geleden in Volendam geboren. 'Op 1 januari. Er zijn niet veel mensen die mijn verjaardag vergeten. De vrouw op de foto is mijn oma. Ik kwam vroeger veel bij mijn oma. Ik had heel veel neefjes en nichtjes en dan gingen we met zijn allen bij oma spelen. Ik denk ook dat de foto bij haar thuis is genomen, maar dat weet ik niet zeker.' Een bedachtzame Tom. 'Ook over deze foto weet ik eigenlijk niet zoveel te vertellen. Ik eet een lange vinger, dat zie je. Ik sliep trouwens vroeger nooit met een nun.' Sorry Tom? Lachend: 'Een nun is bij ons een speen. Ik sliep altijd met een theedoek, en dus niet met zo'n toeter.' Zo jong en dan al...? 'Ja, hier lust ik hem al. Ik dacht: het moet er maar van komen. Geintje. Kinderen pakken met hun handjes altijd alles wat er in hun buurt ligt en in dit geval zou ik dat flesje hebben kunnen pakken, maar ik denk dat het meer toeval is dat het flesje op de foto staat En zoals bij veel katholieke gezinnen werd ook Tom gedoopt, alhoewel hij er niet veel zin in leek te hebben. 'Ja, inderdaad. Tot aan mijn vijftiende ging ik elke zondag naar de kerk, daarna werd het door de voetbalwedstrijden op zondag minder. Volgens mijn moeder was ik geen gemakkelijke baby. Ik huilde altijd en was tot mijn vierde heel erg druk. Soms zie ik wel eens huilerige, vervelende baby's en denk ik: pfoe wat een lastig kind, maar dan zegt mijn moeder altijd dat ik nog erger was. Of de doopjurk een erfstuk van de familie is? Geen idee, maar ik heb hem wel eens vaker gezien.' 186 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 186