sterk in Madrid. Barcelona zag hierop van zijn aanspraak op hem af. Niet lang na die beslissing scoorde Di Stefano drie maal in één wedstrijd in het Estadio Nuevo Chamartin... tegen Barcelona. Ovatie voor Ajax Naast een aantal vriendschappelijke wedstrijden speelde Ajax drie keer 'om het echie' in het Estadio Santiago Bernabeu. De demonstratie van 22 november 1995 ligt het verst in het geheugen. Ajax, op het toppunt van zijn kunnen, declasseerde er Real in de vijfde poulewedstrijd van de Champions League. Het werd door doelpunten van Jari Litmanen en Patrick Kluivert 'slechts' 0-2. Voor rust werd een zuiver doelpunt van Kluivert afgekeurd, een vrije trap van Litmanen die achter de doellijn terecht kwam, werd niet goedgekeurd en de paal en lat voorkwamen zekere treffers. Het deerde Ajax niet. Na afloop klonk er in het Estadio Santiago Bernabeu een staande ovatie van de Madrid-supporters. Voor Ajax. Ruim twintig jaar daarvoor vierde Ajax er eveneens feest. Johan Cruijff was op 25 april 1973 jarig (26) en zijn verjaardag werd onder meer opgeluisterd door Gerrie Mühren, die niet alleen de winnende treffer scoorde, maar ter verhoging van de feestvreugde in de tweede helft op het middenveld begon te jongleren. Een paar weken later won Ajax de derde Europa Cup op rij. Alleen in de confrontatie van 11 oktober 1967 voelde Ajax zich niet superieur. De landskampioen was Europees gezien nog in opkomst en Real Madrid had anderhalf jaar eerder nota bene zijn zesde Europa Cup 1 gewonnen. Dat het lot beide teams reeds in de eerste ronde aan elkaar koppelde, werd (dus) niet met gejuich ontvangen in Amsterdam, hoewel voorzitter Jaap van Praag nog enigszins Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 177

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 177