Club Brugge werd door Ajax vernederd. Een groot aandeel in de winst had Dani, die twee van de vier doelpunten zelf voor zijn rekening nam en de andere twee aan medespelers aanreikte. Toen het publiek Ajax en nieuwe aankopen als Michael Laudrup eindelijk in de eigen Arena kon zien spelen, viel het resultaat tegen. Grêmio werd met grote moeite op een 1-1 gelijkspel gehouden. Foto's: Louis van de Vuurst elftal in Elche tegen de gelijknamige tweede-divisieclub, zondag stond in Malaga, de topper tegen Real Madrid op het programma. Froylan Ledezma maakte de oefenstage niet mee. De Costa-Ricaan was weliswaar hersteld van een voetblessure, maar nam om wedstrijdritme op te doen met het tweede elftal deel aan het Maritiem- toernooi in Den Helder. De spits zou aanvankelijk opgeroepen worden voor het nationale team, dat op zondag een WK- kwalificatiewedstrijd speelde tegen El Salvador, maar vanwege Ledezma's trainingsachterstand werd de uitnodiging ingetrokken. Van Elche werd, hoewel Ajax matig speelde, met 5-0 gewonnen. De ruime winst was niet in overeenstemming met de krachtsverhouding. Ajax was aanvankelijk wel beter, maar verspeelde in de hitte veel kracht, waardoor Elche kon terugkomen in de wedstrijd. Benni McCarthy opende de score na ruim een kwartier. Pas in de 68ste minuut zorgde Michael Laudrup voor de- tweede Ajax-treffer. In de slotfase schoten Dani (2) en Witschge nog raak. Frank de Boer en Marcio Santos kregen een gele kaart. De Braziliaan maakte na rust zijn opwachting als centrale verdediger en liet een bevredigende indruk achter. Tegen Real Madrid speelde Ajax bij vlagen veel beter. Desondanks ging het prestige- duel met 2-1 verloren, na Everton de tweede nederlaag in de oefencampagne. Ajax speelde aantrekkelijk, bij vlagen zelfs uitstekend, en dicteerde het spel, maar verzuimde de kansen te benutten. Real ging wel zorgvuldig met de mogelijkheden om, al had de Spaanse kampioen om op 1 - 0 te komen wel erg veel hulp nodig van scheidsrechter Lopez Nieto. Hij zag in een theatrale tuimeling van de Kroaat Suker een overtreding van Edwin van der Sar. Suker benutte de strafschop zelf. De Madrileense voorsprong, zeven minuten voor rust tot stand gekomen, werd teniet gedaan door Dani, die zijn wederom goede spel wederom bekroonde met een doelpunt. Doelman Illgner ging daarbij niet geheel vrijuit. In de tweede helft besliste Amavisca de wedstrijd. De Koninklijke, met oud-Ajacied Clarence Seedorf in een sturende functie achter de spitsen, had daarna een periode een overwicht en meer kansen. Arveladze miste de beste kans om Ajax weer langszij te brengen. De rechtsbuiten, stand-in voor de zieke Babangida, trof in de zeventigste minuut de paal nadat Illgner de bal voor zijn voeten had gebokst. Na de open dag werd de oefencampagne op vrijdag 15 augustus in het eigen stadion afgesloten met een replay van de wereldbekerwedstrijd tegen Grêmio. De Zuid-Amerikaanse tegenstander, in 1995 geklopt in de strafschoppenserie na een 0-0 eindstand na verlenging, kwam al na tien minuten op een 1-0 voorsprong. Tot in de blessuretijd leek het erop dat de verliezer van Tokio revanche zou nemen, maar dat werd voorkomen door een doelpunt van Shota Arveladze. Ajax speelde, uitgerekend in de eerste wedstrijd voor eigen publiek, veel te langzaam en maakte te veel fouten. Daarmee kreeg de naar tevredenheid verlopen voorbereiding op het seizoen 1997-1998 een enigszins teleurstellend slot, maar dat werd de Ajacieden na de eerste competitiewedstrijden gaarne vergeven. AJAXMAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 16