Ruim twee weken voor het begin van de competitie bleek Ajax al in staat om een gerenommeerde tegenstander niet alleen van de mat te spelen, maar ook in conditioneel opzicht af te troeven. Het was verbazingwekkend te zien hoe gemakkelijk de spelers van Ajax elkaar wisten te vinden. De basiself telde met Oliseh, Tobiasen, Sibon en Laudrup vier nieuwelingen, maar het aantal misverstanden was minimaal. Vooral Dani, op de plaats van de geblesseerde Litmanen, ontpopte zich tegen Club Brugge als de smaakmaker en de animator van de ploeg. De Portugese international, zichtbaar opgebloeid na het vertrek van Louis van Gaal, strooide op zijn favoriete stek achter de spitsen met passjes van hogeschoolformaat. In alle vier de goals had hij een groot aandeel. Twee scoorde hij er, in de eerste twintig minuten, zelf, koppend nadat doelman Verlinden door Babangida in het nauw was gebracht en op aangeven van Laudrup. Nummer drie en vier reikte hij Peter Hoekstra, die een sterke invalbeurt maakte, en Ole Tobiasen aan. De laatste scoorde met een fraai stiftje. In de slotminuut scoorde Jbari voor Club Brugge. Het was zo'n beetje de enige daad van Club Brugge die tot de verbeelding sprak. Morten Olsen verklaarde na afloop: 'We staan er goed voor. We zijn er nog niet, Foto's: Louis van de Vuurst maar het was een heel goede test. Er wordt dagelijks met veel plezier getraind, dat straalt ervan af. En daarbij gaat het om meer dan een glimlach op de gezichten. Ik zie het aan de ambities van de spelers, aan de wil om zichzelf als voetballer te verbeteren.' De opstelling in Belgë was als volgt: Van der Sar, Tobiasen (81. Melchiot), Blind, Oliseh (81. luan), F. De Boer, R. De Boer (69. McCarthy), Dani, Witschge (73. Sier), Babangida (55. Hoekstra), Sibon (64. Gorré), Laudrup (79. Reuser). Litmanen, Ledezma en Arveladze, die verdienstelijk werd vervangen door Gerald Sibon, bleven geblesseerd aan de kant. Prestige-duel Op donderdag 7 augustus vertrok Ajax naar Spanje voor een vijfdaags trainingskamp. OP vrijdag oefende het 15 In de met 8-0 gewonnen wedstrijd tegen Quick '20 was Kiki Musampa, inmiddels getransfereerd naar Bordeaux,topscorer met twee doelpunten. Ondanks de stromende regen waren 7500 toeschouwers op het oefenpotje afgekomen. In het toernooi om de Umbro Cup speelde Gerald Sibon 72 minuten mee in de door Ajax met 3-0 gewonnen wedstrijd tegen Newcastle United. mpsR sstljflil Foto: Vl/Kees van Floogdalem

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 15