maakt (en dat gunnen we die arrogante kwast nog ook) nu eens zo fel wordt dat hij in die zo belangrijke EK- kwalifïcatiewedstrijd tegen België (waarin wij natuurlijk weer met de rug tegen de muur komen te staan, wat alleen maar komt omdat we onszelf weer eens overschat hebben - wij maken gehakt van de Belg, dat deden we uit toch ook en Dennis hoeft nu toch evenmin te vliegen om erbij te kunnen zijn? - én omdat we de traditie koesteren om met de hakken over de sloot eindrondes te halen), maar dat Patje dus opeens om zijn gram te halen en Italië wakker te schudden de sterren van de hemel speelt, - of op zijn minst een uur loopt te lanterfanten om dan plotseling te doen waar hij zo beroemd door geworden is, op een onmogelijke, wat knullig aandoende manier een doelpunt te scoren dat al gedenkwaardig is voor de bal goed en wel over de doellijn gerold is (zo langzaam dat Patje zelf zich al omgedraaid heeft, al die lieve en stuk voor stuk zichtbare zweetdruppeltjes met zijn shirt uit zijn gezicht wissend, terwijl hij hulpeloze dankbaarheidstranen huilt vermengd met heuse bloed-zweet-en- tranen-tranen, die ook wel echt zijn maar minder tot de verbeelding spreken want je vraagt je af, en je voelt toch bij jezelf ook weer tranen opwellen, hoe zo'n lamlul zonder nou zichtbaar veel gedaan te hebben toch zo bezweet kan zijn, om voor de bal goed en wel zit half richting camera's te zwieren, zijn medespelers ontlopend, en voor de andere helft op zoek te gaan naar Clarence, ver weg van de grabbelende Belgische keeper, die alleen maar boos is op zijn verdediger en een weinig ook op zichzelf en zich niet realiseert dat hij een bevoorrechte figurantenrol speelt in een oer-Hollandse klucht-met), stel je voor dat Patje dat doet,' mijmerden wij. 'Hij zóu het kunnen, we achten hem ertoe in staat.' Zo mochten wij dus niet denken. Niet van De Telegraaf. Kluivert mocht niet in Oranje. Dag in dag uit werden wij aan lees- en stamtafel bestookt met deze opinie, geventileerd door het ochtendblad dat denkt dat de grootste te zijn hetzelfde is als de wakkerste. En waarom had Hiddink Kluivert niet mogen selecteren voor Oranje? Hel AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 141