Overal waar Ajax neerstreek voor een tussenstop op weg naar de start van de competitie, zoals op 15 juli in Coevorden, zaten de tribunes boordevol. Foto's: Louis van de Vuurst lichte blessures niet bij. Ronald de Boer, herstellende van zijn knieoperatie, durfde het op het gladde veld nog niet aan. Ajax ging met 4-0 de rust in door een benutte penalty van Frank de Boer en goals van Sibon, Tobiasen en Dani, de laatste van grote afstand. Na rust kwamen zeven nieuwe spelers bij Ajax in het veld. Splinter, Musampa (2) en Oliseh, ook van grote afstand, bepaalden de eindstand op 8-0. Het eerbiedwaardige Robur et Velocitas, 115 jaar oud, was er trots op dat het op zaterdag 19 juli Ajax mocht ontvangen. Niet minder trots was men op het feit dat Ajax-directeur Maarten Oldenhof zijn actieve voetbaljaren sleet in de jeugd en het eerste elftal van de Apeldoornse club. 'Dat de relatie met hem een duurzame is, moge blijken uit het feit dat de clubs elkaar vandaag ontmoeten' schreef de voorzitter in het programmaboekje. Op het veld maakte. Ronald de Boer zijn rentree. De voetballer van het jaar, die de eerste helft speelde, onderging in mei een operatie aan de linkerknie. Ajax won het oefenduel met 7-2. Nieuweling Dean Gorré was de beste schutter met drie doelpunten. Umbro Cup Na een week trainen in Amsterdam reisde Ajax vrijdag 25 juli af naar Manchester voor het toernooi om de Umbro Cup, waar met 1 -0 van Everton werd verloren en met 3-0 van Newcastle United gewonnen. Ajax trad in de eerste wedstrijd aan in de volgende opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh, Frank de Boer; Ronald de Boer (82. Reuser), Rudy, Witschge (77. Dani); Babangida (69. Gorré), Arveladze, Hoekstra. Op Goodison Park in Liverpool bestreedt Ajax Newcastle United in de volgende opstelling: Grim, Tobiasen, Frank de Boer, Oliseh, Sier, Ronald de Boer (46. Rudy), Laudrup (46. Gorré), Witschge (46. Dani), Babangida, Sibon (72. McCarthy), Hoekstra (46. Arveladze). De ruststand was 0-0. In de tweede helft maakte vooral de Georgiër Shota Arveladze, die vorig jaar voor het Turkse Trabzonspor uitkwam, grote indruk als linksbuiten. Op zijn aangeven was Benni McCarthy in staat de score te openen. Via een afstandsschot van Oliseh en wederom Oliseh, dit maal op aangeven van Frank de Boer, kwam Ajax op 3-0. De trip naar Engeland werd afgesloten met een 0-0 gelijkspel tegen Sunderland, waarna Ajax de maand augustus begon met de mooiste wedstrijd uit de oefenperiode tot dan toe. Vernederd Eric Gerets, de nieuwe trainer van Club Brugge was diep onder de indruk van Ajax, dat de Belgische bijna-kampioen van vorig jaar op eigen veld met 4-1 had vernederd. 'We hebben voetballes gekregen. Ik heb op de bank met mijn spelers mee zitten lijden. Dit Ajax is een superelftal. Het mag duidelijk zijn dat we Ajax hier nooit meer uitnodigen voor een oefenwedstrijd.' De nederlaag kwam hard aan, ook bij de spelers, die een nederige knieval maakten voor het gerenoveerde Ajax. 'Nog twee van dit soort wedstrijden en ik beëindig subiet mijn carrière,' verklaarde libero Staelens. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 13