voorspelling te doen voor dit seizoen. 'Als ik nu mijn mond houdt, bestaat de kans dat het dit maal wel gaat lukken.' Sleutelwedstrijd 'De El is er alleen maar sterker op geworden,' zegt de trainer van de E- junioren, Patrick Ladru. 'De selectie was al goed, maar het niveau is door de komst van Mohammed Aitaibi, Silvano Convalius en Nicky Rietveld alleen nog maar hoger geworden.' Hoogtepunt voor de El tot nu toe was het optreden van de ploeg tijdens het Soccer Festival in de Arena. In een bomvol stadion speelde de ploeg van Ladru tegen de D2 van Jan Olde Riekerink. 'Ook al was de strijd ongelijk.' De El verloor met 5-1. 'De jongens hebben genoten. Op het gras spelen van hun voorbeelden was een mooie ervaring.' Ter voorbereiding op de competitie gaf de El in Leiden, voorafgaand aan een wedstrijd van Lucky Ajax, een staaltje voetballes. De Sleutels, die het vooraf nog een feest vonden om tegen de beroemde ploeg uit Amsterdam te spelen, konden Ajax absoluut niet volgen en zagen na het laatste fluitsignaal 2-21 op het scorebord staan. Zoals het er nu naar uitziet heeft Ladru weinig zorgen om zijn elftal. Een plaats bovenin ligt binnen de mogelijkheden. Voetbalreuzen Het nieuwe E2-elftal van dit seizoen is onvergelijkbaar met dat van vorig jaar. 'Het is fysiek niet zo'n sterk team,' zegt Patrick Ladru, ook trainer van de allerjongste Ajax-jeugd. 'Er zitten 3 F'jes in en een aantal eerstejaars E. Op Jeffrey Sarpong na moeten zij allemaal nog veel spinazie eten.' Trots is Ladru nu al op zijn nieuwe keeper Vincent Hofman, die niet alleen qua uiterlijk, maar ook tussen de palen veel weg heeft van zijn voorganger bij de E2, Kevin Rijnvis. Tijdens een oefenwedstrijd tegen De Leidse Sleutels had Vincent het gemakkelijk. Slecht een keer moest hij de bal uit het net vissen: 1 - 20. Op het toernooi van Zeeburgia had hij meer te doen. 'Het ging moeizaam. We hadden moeite met tegenstanders als Volendam, AFC en Zeeburgia. Maar het seizoen is nog jong.' Misschien ontpoppen de nu nog wat schriel ogende jongetjes zich in de loop van het seizoen tot voetbalreuzen en wordt de ploeg net als vorig seizoen kampioen. 134 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 134