Door de bevlogenheid van de jongetjes van onder meer Liverpool, Arsenal en Manchester United walsten wij echt niet over die ploegen heen.' Drie keer een gelijkspel en een overwinning was het resultaat. De week in Engeland zag De Regt als een prima vorm van teambuilding, zeker omdat er zes nieuwe spelers ingepast moesten worden: Danny Louhennapessy, Gerald Promes, Patrick Reerink, Sebastiaan Steur, Sven Taberima en Clint Tseng- Ching. De Regt is hoopvol voor het nieuwe seizoen. 'Nu wij bij de landelijke C-jeugd spelen en niet meer bij de B, mag ik er op zijn minst van uitgaan dat het kampioenschap haalbare kaart is.' Feyenoord geklopt Ook de C2 kan terugkijken op een mooie week Engeland. Naast een 5-0 overwinning op Liverpool, een 1-0 zege op Arsenal en een 3-3 gelijkspel tegen Coventry City en Manchester United, werd het verblijf op het Britse eiland ook gebruikt voor sociale activiteiten. Hoogtepunt van de reis was het nachtspel. 'Dit heeft een groot aantal spelers benauwde momenten bezorgd,' vertelt de leider van de C2 Wim Stuut. 'In het bos waren acht dierengeluiden verstopt. Groepjes van drie moesten zonder zaklantaarn op jacht naar het geluid. Menigeen was banger dan ooit. Maar voor de groep was dit spel uitstekend. Als je elkaar buiten het veld goed helpt, doe je in het veld ook een stap meer.' Dat bleek meteen tijdens een oefenwedstrijd tegen de eeuwige concurrent Feyenoord. Terwijl de Rotterdammers vorig seizoen nog geregeld spelbreker waren van de Ajax-vreugde, werd de eerste krachtmeting van dit seizoen met 5-3 gewonnen door Ajax. Stuut toont zich dan ook optimistisch over het komende voetbaljaar. Hij verwacht ook veel van de vijf jongens die vorig seizoen nog niet het Ajax-shirt droegen: Luciano Presierie, Bark Boussoufa, Clint Molly, Stefan Supusepa, Marco van Kallen en Ferdi Elmas. 'Nu we niet met de hoogste C-elftallen meedraaien, omdat de Cl dit al doet, mag een eerste plaats toch voor ogen gehouden worden.' Samen met Jan Olde Riekerink zwaait John van 't Schip de scepter over de Dl. Van 't Schip voelt zich als een vis in het water op zijn nieuwe werkplek. 'Ik krijg gelukkig veel hulp bij mijn nieuwe functie. En dat is nodig ook. Trainer zijn is toch iets heel anders dan voetballer zijn.' Van 't Schip, die bij de jeugd van Ajax door zijn voetbalcarrière enorme populariteit geniet, vertrok met zijn nieuwe D-elftal naar Bierbeek, dat logischerwijs in België ligt. De eerste twee wedstrijden wist zijn ploeg nog te winnen. AA Gent werd met 4-1 en Verbroedering Geel met 3-1 verslagen. Daarna werd het moeilijk. Standard Luik en Bayern München waren beide te sterk. Op het toernooi van Zeeburgia werd wel de eerste plaats in de wacht gesleept. Van 't Schip ziet zijn bestaan op de Toekomst rooskleurig tegemoet. 'Met zoveel voetbaltechnische kwaliteiten moeten wij ons kunnen handhaven in de C- competitie.' Stil verlangen De D2 speelde ter voorbereiding op het nieuwe seizoen een toernooi in Vorden waar een achtste plaats behaald werd. Op dit zwaar bezette toernooi werd met 3-0 verloren van de Dl van PSV en met 1-0 van de D2 van Feyenoord. Winst was er op VW en Sparta. Net als de Dl won de D2 het toernooi van Zeeburgia. 'Tijdens dit toernooi bleek hoeveel talent er in de ploeg zit,' zegt Ed Lefeber, de leider van de D2. 'Dat komt mede door de nieuwe aanwinsten van dit jaar.' Te weten: Johan Plat en Henri Klouwer van Volendam, Silvian Prade van de buurvereniging SV Bijlmer en twee van ver gehaalde keepers, Christiaan Lof uit Zeewolde en Marco van Duin uit het Noordhollandse Warmenhuizen. De D2 had de voorbereiding er nog niet opzitten of het bekergewoel barstte al los. Met maar liefst 14-0 werd stadgenoot Blauw Wit van de mat geveegd. Het tweede bekerduel gaf meer problemen. 'Na de reguliere speeltijd stond het 4-4. De strafschoppenserie werd in ons voordeel beslist. Dus we bekeren gelukkig verder,' aldus Lefeber, die vorig seizoen liet weten dat hij zijn zinnen gezet had op de triple: het kampioenschap, de beker en de Van Wagtendonkbeker. Zijn wensen kwamen niet uit. Om die reden weigert hij een AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 133

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 133