dan een vierde plaats en op het toernooi van Beijerland werd in de finale na strafschoppen verloren van NAC. Bij de BI valt dit seizoen slechts één nieuw gezicht te bespeuren: Reginald Seedorf, dit keer geen broertje maar het neefje van Clarence. Minder knijpen De B2 speelde eveneens toernooien in de aanloop naar de competitie. Het eerste verliep niet vlekkeloos. De mannen van Jan Olde Riekerink moesten genoegen nemen met een negende plaats. 'Maar,' verdedigt leider Cor van Eijden zich. 'we hadden nog haast niet getraind. Bovendien lijkt het door het vreemde poulesysteem alsof er slechter gepresteerd is dan we uiteindelijk hebben gedaan. Zodra je de eerste wedstrijd had verloren, was het onmogelijk om nog te strijden voor de bovenste plaatsen.' In Zutphen op het toernooi van Be Quick ging het beter. In de eindstrijd was Twente te sterk. Ondanks de nog iets tegenvallende prestaties verwacht Van Eijden dat zijn ploeg het veel en veel beter zal doen dan vorig jaar. Toen volgde hij geregeld, zeker tegen het eind van het seizoen, de verrichtingen van zijn pupillen met geknepen billen en haalde hij opgelucht adem toen degradatie voorkomen werd. 'Deze selectie is in de breedte sterker dan vorig jaar. Het knijptijdperk is volgens mij dus voorbij.' The English way De C-junioren van Ajax hebben als voorbeeld gediend voor de jeugd van Engeland. Zowel de Cl als de C2 gaf in de voorbereiding acte de présence op de bakermat van het edele voetbalspel. De Britten willen proberen het jeugdvoetbal op te krikken. Nu blijkt vaak dat de eerste elftallen van de Premier-Leagueclubs te weinig jonge aanwas krijgen. De trainer van de C-jeugd Hennie de Regt bewaart mooie herinneringen aan Engeland. 'Voor het eerst na lange tijd was iedereen weer eens keurig in het tenue. Dat baarde onmiddellijk opzien. Bovendien keken de Engelsen zeer op van de manier van werken en de structuur van Ajax: vanaf de jongste jeugd denken aan de opbouw, het spelen van een heuse competitie en drie maal in de week trainen. Ze hingen aan onze lippen tijdens de uitleg.' Maar de pupillen waren niet alleen voorbeeld. Zij konden op hun beurt wat leren van de manier van spelen van de Engelsen. 'Zij speelden met hun hart. Dat kwam naar voren tijdens de wedstrijden tegen ons. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1997 131

Magazine (1987-2007) | 1997 | | pagina 131